26 Eylül 2012 Çarşamba 11:50
Hıncal Uluç Her Zaman Ki Gibi

Hıncan Uluc'n mac sonrası değerlendirmelerinde hakarete varan sözler kullanması 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor'un son dönemlerde yapmış olduğu eylemlerin yerini yavaş yavaş bulduğunu gösteriyor. Daha önce de E.Toroğlu "formalar nerde yıkanıyor" ifadesini kullanmıştı.

İşte o sözleri ;

Maç öncesi Trabzonspor'un resmi internet sitesinde, bordo-mavili kulüpten "2011-12 şampiyonu takımımız" diye söz edildi. Bu unvanı kullanması doğru mu?

Yanlış. 2 Güneş basın toplantısında, "Şampiyonlar Ligi'ne biz gittik, o zaman şampiyon kim?' diye sordu.

Türkiye şampiyonunu UEFA tespit etmiyor. UEFA, Şampiyonlar Ligi'ne gidecek takımı, daha doğrusu girmeyecek takımı tespit ediyor. 'Ben Fenerbahçe'yi almıyorum, başkasını gönder' dedi Türkiye'ye... Türkiye de 'Trabzon'un' adını verdi. Çatladıkapıspor'u da verebilirdi.

Türkiye'nin Şampiyonlar Ligi'ne bir takımın adını vermesi o takımın 'şampiyon olduğu' anlamına gelmez. Laz kafasında bile gelmez.

Sadri Şener'in yaptığı iş Karadeniz fıkrasını geçiyor. Türkiye'nin şampiyonunu ilan etme, onaylama hakkı Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.

Bu federasyon da Fenerbahçe'yi şampiyon ilan etmiş, arkasında da duruyor.
Sadri Şener'in kendi durumu karışık Trabzon'da, muhalifleri, tribünler bilmem neler... Tepkileri dışarı çekmeye uğraşıyor. Kendini kurtarmak için durduk yere gerilim yaratıyor.

Son Güncelleme: 05.10.2012 11:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com