02 Haziran 2016 Perşembe 09:08
İşte Eren Derdiyok Gerçekleri!

Transfer sezonu ile birlikte birçok isim Trabzonspor ile anılıyor. Bunlardan bir tanesi de Kasımpaşa’nın forveti Eren Derdiyok. Daha önce de birçok kez Bordo-Mavili kulübün transfer gündeminde yer alan Eren Derdiyok’u bu kez Teknik Direktör Ersun Yanal’ın çok istediği ve mutlaka alınmasını söylediği iddia edildi. Ancak Trabzonsporlu yöneticiler Eren Derdiyok’un gündemlerinde olmadığını söylediler. Dersimli olan Eren Derdiyok hatırlanacağı üzere yıllar evvel yaptığı açıklamada, “Türk Milli Takımı’nda oynar ve Türkiye’ye kupa aldırırsam kendi bayrağımı sallayamayacak mıyım. Kuşkusuz en sert tepki gelecek. Benim çok sıradan bir sevincim onlara cinnet geçirtecektir. Ben Kürdüm ve doğal olarak Kürdistan Bölgesi’ne de bir sempati duyarım. Bu son derece insani bir durum. Bir Kürt, Kürdistan Bayrağı ile başarısına katkı sağladığı takımının veya Türk Milli Takımı’nın sevincine ortak oluyorsa ne zararı var?” demişti.

SORUN BONSERVİSİ DEĞİL
Eren’in transfer gündeminde yer almamasının nedenlerinden bir tanesi de maliyeti. Ancak Bordo- Mavili yönetimin Eren’i istememesinin altında yatan gerçek ise daha farklı. Eren’in transferine, daha önceki söylemlerinin ve ideolojik yaklaşımının engel olduğu öğrenildi. Trabzonspor için oyuncunun bonservisi ciddi bir sorun olarak gözükse de daha önceki ideolojik söylemlerinden dolayı yönetimin bu transferi veto ettiği ortaya çıktı.

EREN NE DEMİŞTİ?
Dersimli olan Eren Derdiyok hatırlanacağı üzere yıllar evvel yaptığı açıklamada, “Türk Milli Takımı’nda oynar ve Türkiye’ye kupa aldırırsam kendi bayrağımı sallayamayacak mıyım. Kuşkusuz en sert tepki gelecek. Benim çok sıradan bir sevincim onlara cinnet geçirtecektir. Ben Kürdüm ve doğal olarak Kürdistan Bölgesi’ne de bir sempati duyarım. Bu son derece insani bir durum. Bir Kürt, Kürdistan Bayrağı ile başarısına katkı sağladığı takımının veya Türk Milli Takımı’nın sevincine ortak oluyorsa ne zararı var?” demişti.

İLKHABER/CELAL KADIOĞLU

Son Güncelleme: 02.06.2016 09:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com