03 Haziran 2016 Cuma 09:47
İşte Rodallega Gerçekleri!

Trabzonspor transfer gündeminin en önemli isimlerinden Akhisar Belediyesporlu Hugo Rodallega ile gerçekleri de İlkhaber Gazetesi açıklıyor. Bordo-Mavili kulüpten bu oyuncu ile resmi bir açıklama gelmezken, oyuncu ve menajeri ile görüşmelerin devam ettiği ileri sürüldü. Akhisar Belediyespor cephesi ise kesinlikle kendileri ile bir iletişim kurulmadığını açıkladı.

Akhisar Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel, Trabzonspor’un transfer etmek istediği Hugo Rodallega ile ilgili sorularımızı açık bir dille cevapladı. “Benim kulüp başkanı olarak Rodallega transferi ile ilgili bir şey bildiğim yok. Medyada olaylar dönüyor. Bilgisi olan bana söylesin. Rodallega’nın satışını düşünmüyoruz” diyen Eryüksel, “Oyuncu ile iletişim kurmuş olabilir mi?” sorumuza, “Transferde önce oyuncu gitmek isteyecek. 1 ay önce oyuncu ve menajeriyle konuştuk. Onlar da gitmek istemediklerini bize ilettiler. İsimle satış yapmayız. Satacaksak para ile satış yaparız” cevabını verdi.

TRABZONSPOR’LA ARAMIZ ÇOK İYİ
Trabzonspor Kulübü ile ilişkilerimizin çok iyi olduğunu ifade eden Başkan Eryüksel, “Yöneticileri ve başkanı ile hem tanışıyoruz, hem de onlara saygı duyuyoruz. Şu anda bize o konuda gelen bir şey yok. Menajeri Kolombiya’da yaşıyor. Olayı büyütmek istemiyorum ama…”

MASAMI ZDA HİÇ BİR TEKLİ F YOK
Bu söylemlerinin üzerine, “Ya teklif gelirse…” dediğimizde Akhisar Başkanı Hüseyin Eryüksel, şunları söyledi: “Öyle bir şey şu anda masada bile yok. Öyle bir teklif de yok. Şu anda ihtimaller üzerine konuşuyoruz. Bize inanınki hiçbir teklif yok. Devre arasından beri bu oyuncumla ilgili çok şey çıkıyor. Bir yere gittiği yok ama her kulübe yazılabilir. Biz de olayları dışarıdan takip ediyoruz.”

FUTBOLCU İÇİN PARA ÇOK ÖNEMLİ
“Eğer oyuncu gitmek isterse…” şeklindeki ifademiz karşısında da Eryüksel, “Neden gidecek. İzmir’de ailesiyle birlikte mutlu. 1 yıl daha sözleşmesi devam ediyor. Her sene yer değiştirmek kolay değil” ifadelerini kullandı. “Ancak futbol piyasasında bu tarz değişimler her zaman olmuştur” diye hatırlattığımızda ise Eryüksel şöyle konuştu: “Futbolcu için tabiki para çok önemli. Kulüp için de önemli. İyi para verilirse değerlendirilebilir. Ancak bize ne bir mail geldi, ne de arayan oldu. Sadece Trabzonspor için demiyorum. Hiçbir kulüpten gelmedi. Biz direkt başkanlar düzeyinde konuşabilen insanlarız ama böyle bir şey de olmadı.”

BİZ TEKLİFLERE KAPALIYIZ AMA…
Akhisar Başkanı Hüseyin Eryüksel, “Trabzonspor ile ilişkilerinizin iyi olduğunu söylediniz. Böyle bir teklif gelirse cevabınız ne olur?” şeklindeki sorumuza da, “Gelmeden konuşamam. Biz teklife de kapalıyız ve satacağız diye de hiçbir yerde söylemedik. Ama tabiki transfer gündeminde tekliflerin gelmesine de engel olamazsınız” şeklinde cevapladı.

ÖNCE OYUNCU GİTMEK İSTEMELİ
“Oyuncu isterse satmayı düşünür müsünüz?” sorumuz karşısında da Eryüksel, “Satma niyetimiz yok. Ancak biz oyuncuya bağlıyız. Oyuncu buradan gitmek istiyorum derse onu tutmanıza imkan yok. Bunu da söylemeliyim. Tutsanız da ondan verim alamazsınız, paranıza yazık olur. Oyuncu da o yılını kaybetmek istemez. Onun için o zaman ortak değerlerde buluşup transferini yapabiliyorsunuz. Öncelikle oyuncu gitmek istediğini söylemeli” ifadelerini kullandı.

1 SAATTE BİLE HER ŞEY DEĞİŞEBİLİR
“Rodallega ile bu konuda hiç konuştunuz mu?” sorusunu yönelttiğimizde, “1 ay önce oyuncu ile oturup konuştuk. Menajerini getirttik. Oyuncu burada memnun olduğunu söyledi” cevabını veren Eryüksel, son olarak “1 ay içerisinde oyuncu fikir değiştirmiş olabilir mi?” sorusuna, şu yanıtı verdi: “1 günde hatta 1 saatte bile her şey değişebileceği için. Teklif gelir, para gelir, onu bilemeyiz. Bugün itibarı ile durum bu.”

İLKHABER/CELAL KADIOĞLU

Son Güncelleme: 03.06.2016 09:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com