17 Nisan 2016 Pazar 09:28
Katarlılar'dan Akyazı Çıkarması

2022 Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan Katarlılar, Akyazı’yı örnek alarak Basra Körfezi’ne stat inşa etmeyi planlıyor. Bu nedenle Türkiye’ye gelen Katarlılar Spor Bakanlığından bilgi aldılar ve Akyazı’da inceleme yaptılar

İNCELEME YAPTILAR, BİLGİ ALDILAR

2022 Dünya Futbol Şampiyonası’nı gerçekleştirecek olan Katar heyeti, geçtiğimiz günlerde yapımı devam eden 29 stattan biri olan ve dolgu yapılarak denizin üzerinde inşa edildiği için Akyazı Stadı’nı incelemeye geldiler. Önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvuran ve yapımı, süresi ve kullanılan malzemeleri hakkında bilgi alan Katar heyeti, sonra Trabzon’a gelerek statta inceleme yaptılar ve görevlilerden bilgi aldılar.

BASRA KÖRFEZİ’NE YAPACAKLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Akyazı ile ilgili Katarlılar’a sunum yapıldı. İki ülkenin yetkililerinin stat konusunda görüşmelerine devam ettiği öğrenildi. Basra Körfezi ile çevrili olan Katar’ın, ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Futbol Şampiyonası için Akyazı’ya benzer bir stadyum inşa edebileceği ve bu nedenle Akyazı’yı incelediği ifade edildi. Dünya’nın ilk deniz üzerine inşa edilen stadyumu olan Akyazı bu nedenle cazibe merkezi olacağa benziyor.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan:

Geçtiğimiz gün Trabzon’a gelen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan Katarlılar’ın Akyazı’ya ilgisi konusunda, “Denizin üstüne stat yapmak gibi Türkiye büyük bir hadiseyi gerçekleştiriyor. 2022 Dünya Futbol Şampiyonası’nı gerçekleştirecek olan Katar heyeti geçtiğimiz günlerde yapımı devam eden 29 stattan bilgi almak için, hem de denizin üstünde yapılan Akyazı Stadı’nı görmek için önce bakanlığımıza, sonra Trabzon’a geldiler. Bu güzellik Trabzon’a ve ülkemize layıktır” dedi.

Samet EMİRZEOĞLU - İlkhaber Gazetesi

Son Güncelleme: 17.04.2016 09:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com