24 Ağustos 2012 Cuma 00:25
Kazanmamız Gerekirdi

Teknik Direktör Şenol Güneş, maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Maça kazanmak için çıktıklarını belirten Güneş, “Kazanmamız gereken bir maçtı. Gol yemeden kazanmak istiyorduk. Gol yemedik ama kazanamadık. Rakip iyi bir savunma anlayışı ortaya koydu. Sert de oynadılar. Hakem buna izin verdi. Akıcı oynayamadık. Pozisyon üretemedik. Ürettiklerimizi gole çeviremedik. Gayret gösterdik. Tempolu oynamak ve beceri önemliydi ancak başarılı olamadık. Rakibin direnci her geçen dakika daha da arttı. Sakatlıklar yaşadık. Beklenmeyen iki oyuncu değişikliği yaptık. Hamle şansımız ortadan kalktı. Gayret ve niyetten memnunum. Rakip iyi kapandı ve pozisyon vermedi. Bu skor rakip için avantaj gibi görünse de şanslar yüzde elli” dedi.

Taraftarın son bölümündeki protestosu doğru olmadığını dile getiren Güneş, “Kazanma hırsımızı aklımızla birleştiremedik. Seyircinin de kazanma hırsı kontrolsüzlüğe neden oldu. Seyirci baskısı genelde olumluydu ancak son bölümde onlar da kontrolü kaybetti. Daha akılcı oynamamız gerekiyor. Rakip akılcı oynadığı için buradan beraberlik aldı. Biz aynı akılcı oyunu ortaya koyamadık. Mevcut oyuncu kadromuza bağlı oyun şablonu oturtmaya çalışıyoruz. Bu zaman alabilir. Şikayet etmek yerine çözüm üretmeye çalışıyoruz. Buna herkesin de yardımcı olması gerekir” diye konuştu.

Oyun disiplininden kopma ve sabırsız oynamanın hataları beraberinde getirdiğini söyleyen Güneş, “Transferin bugünkü oyunla ilgisi yok. Zaten transfer olmazsa olmazdır. Bugünlük bir konu değildir. Transfer olmayabilir de. Elimizdekilerle ne yapabiliriz onun peşindeyiz. Yönetim de almak istiyor. Almadı diye herkesin konuşmaya, eleştirmeye hakkı var ancak elimizdeki oyuncuları da yok sayamayız. Eğer sahadaki oyuncuya tepki gösterirseniz kimi alırsanız alın. Transfer yapılmadı diye diğer oyuncuları suçlarsak onlara haksızlık etmiş oluruz” yorumunu yaptı.

 

Son Güncelleme: 24.08.2012 00:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com