07 Ocak 2013 Pazartesi 12:24
Kupanın Dikilmesine Karşı Olanlar Trabzonspor'lu Olamaz

TRABZONSPOR TARAFTARLARI KUPA ANITI KONUSUNDA SON SÖZÜ SÖYLEDİ: 

TRABZON- 2010-2011 sezonunda Trabzonspor şampiyonluk yolunda dolu dizgin ilerlerken, bir değil birçok gizli el işe karıştı… Sezon devam ederken, Trabzonsporlular şike yapıldığının farkındaydı. Trabzonspor’un şampiyonluk yolundaki rakibi Fenerbahçe, hemen her maçta leblebi gibi gol atıyordu. Fenerbahçe’nin karşılaştığı takımların kalecileri tutukları topları bile içeri atıyor, Trabzonspor’un rakiplerine ise teşvik primi veriliyordu… Gazeteciler olarak bunları hep fark ettik. Sezon devam ederken ve sezon sonunda bunları yazdık. Sezon bitti, Fenerbahçe şampiyon oldu, 12 Haziran 2012 seçim süreci başladı. İlkhaber şikeyi, şikecilere verilen siyasi desteği yazdı; birileri Trabzonspor üzerinden iktidarı vurmakla suçladı. Üzerimize geldiler gerçekleri yazdık diye… Sonuçta 3 Temmuz 2011’de şike soruşturması başladı… Haklılığımız her şeyiyle ortaya çıktı... Mahkeme kararını verdi, “Fenerbahçe şike yapmıştır” dedi. Ancak, gizli eller yine devreye girdi. Aslında “gizli” demek de yanlış, açık açık devreye girdiler bu kez. Trabzonspor’un kupasının verilmemesi, Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi için birçok oyun çevirdiler ve başarılı oldular…

KUPANIN DİKİLMESİ VE AÇLIK GREVİ İLKHABER’İN ÖNERİSİ

Trabzonspor haklı davasında bir kez daha mağdur edildi ama Trabzon nasıl olduysa bu kez sessiz kaldı. İlkhaber baktı ki, bu sessizlik hayra alamet değil. Aylar önce adalet için çağrı yaptı. Trabzonspor’un hak arama mücadelesinde yapılması gerekenleri sıraladı ve “çalınan kupanın heykelinin dikilmesi” ile adalet için “açlık grevi yapılmasını” önerdi. Kupanın heykelinin dikilmesi önerimiz Trabzon’da çığ gibi karşılık buldu. Trabzonspor’un eski futbolcusu Serdar Bali, inisiyatif kullandı. Medya ordusu ile birlikte gitti, kupanın dikilmesi için Belediyeye dilekçe verdi. Bali’nin bu girişimi ses getirdi. Türkiye bu olayı konuştu. Hemen akabinde Trabzon’daki önemli bazı isimlerinde kupanın dikilmesi için Belediyeye dilekçe verdiği ortaya çıktı. Belediye yönetimi bu dilekçelere istinaden harekete geçti. Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kupanın dikilmesi için yasal işlemlerin başlatıldığını açıkladı…

HALK NE DÜŞÜNÜYOR

Ancak bu süreçte bazı sesler, siyasi düşüncelerinden dolayı Trabzon Belediyesi’nin kupayı dikmemesi için karalama kampanyası başlattı. Trabzonspor’un hak arama mücadelesine üst düzeyde katkı verecek bu girişime, kupayı dikenlerin siyasi çıkar elde etmelerini engellemek için “hayır” diyen bazı isimler, “Kupayı dikersek rezil oluruz, bizle dalga geçerler, maketi ile idare edin derler” gibi mantıktan uzak söylemlerle kupanın dikilmemesi için kampanya başaltı… Bizlerde İlkhaber olarak bu konuyu halka soralım dedik. Halk ne düşünüyor bu konuda… Sokağa çıktık, sizler için sizlerle konuştuk… 

TFF’Yİ RENCİDE EDELİM

sema-sukas.jpg

 

Sema SUKAS :

Kupanın dikilmesi için geç bile kaldık.Bence bir an önce anıtın dikilmesi gerekiyor. Fenerbahçe’nin kirli oyunlarına alet olan TFF’ninde kupa anıtından nasibini almasını istiyorum. Anıtın altına TFF ile ilgili iğneleyici şeylerde yazılsın. Çünkü bu işin en büyük mimarı Yıldırım Demirören’dir. Futbolu bitiren adamlardan birisi de kendisidir. Belediye’nin kararının da bu yönde olacağından eminim anıt dikilirse sonuna kadar arkasındayız.

john.jpg

John NYMBİ:

Trabzonspor’un şampiyonluğu çalındı. Geri almak için büyük adımlar atıldı ancak TFF kupayı Fenerbahçe’ye verdi. Bizde Trabzon’a kupanın anıtı yaparak bir anlamda tepki gösteririz. Kupamızın çalındığını sadece biz değil Trabzon’a gelen turistler de görür fotoğraf çeker. Gidip kendi ülkelerin de anlatırlar. Bence kupa anıtı dikilmeli. Belediye Meclisi’nin kararı da bu yönde olacaktır. Ben Trabzonsporlu olarak anıtın dikilmesinden yanayım.

DİKELİM KUPAMIZI GÖRSÜNLER BÜYÜKLÜĞÜMÜZÜ

nida.jpg

Nida AKSOY:

Kupamızın çalınmasının burukluğu için de bu durumdan bahsederken, kupanın anıtının dikilmeye çalışıldığını duyunca mutlu oldum. Trabzonspor bizim yüreğimiz de, o emekler o ter akıtmalar gözümüzün önün de. Ve ortada çalınmış bir kupa var. Sadece kupa değil orada benim babamın da, onun babasının da, tüm Trabzonluların hakkı var. Binleri kendine küstüren hırsızlar değişene kadar kupa krizi devam edecektir. Dikelim kupamızı görsünler büyüklüğümüzü. Buna karşı çıkacak olanların da Trabzonsporluluğundan şüphe ederim. Kupanın anıtı tabiî ki dikilmesi gerek. Bu işi başlatanları tebrik ediyorum.

Demrenur KÜLLAÇ:

Kupa anıtını gündeme getirenleri öncelikle tebrik etmek gerek. Elimizden gelse şehrin dört bir yanına dikelim kupamızın anıtını. Orta da çalınan bir şampiyonluk var. Biz taraftar olarak takip ediyoruz olup bitenleri. Yıldırımlar bizi çaldı. Kupamız ait olduğu yere gelene kadar ağabeylerimiz babalarımızın direnişi devam edecektir. Kupa Trabzonspor’a gelecektir. Kupadan önce de Belediyemizin izin vermesi üzerine inşallah anıtımız da dikilecektir.

ayse.jpg

Ayşe SARI:

Ben Galatasaray taraftarıyım. Olup bitenleri elbette ki göz ardı edemeyiz. Trabzonspor’un çalınmış bir şampiyonluğu var. Bunu sadece Türkiye’deki halk, vatandaş ya da taraftar bilmiyor. Bunu çalan camia da biliyor ama inkar etmekten geri kalmıyor. Trabzonluların böyle bir karar alması başka takım taraftarı olarak beni mutlu etti. Takımına her alanda sahip çıkan Trabzon taraftarını kutlarım. Kupa’nın anıtının da dikilmesini isterim. Öncü olan herkesi tebrik ederim.

Hava KOÇAK: Trabzonlu olarak tabiî ki kupanın anıtının dikilmesini isterim. Ancak kupanın da Trabzon’a gelmesini istiyorum. Sadece anıt meselesi değil. Kupamızı göz ardı etmek olmaz.  Kupanın anıtının dikilmesi de önemli bir konu. Trabzon’a gelen herkes görsün şampiyonluk kupamızı, alın terimizi. Öncü olanları tebrik ederim. Anıtın dikilmesi konusun da karar alacak kişileri de olumlu karar almaya davet ederim bir Trabzonlu, bir Trabzonsporlu olarak.

ummuhan.jpg

Ümmühan ALTINKAYNAK:

Kupa Trabzon’un uzun zamandır beklediği bir şey. Anıtının yapılması Trabzon için güzel olur. 2010-2011 şampiyonluğumuzu simgeleyecek. Bu işi gündeme getireni tebrik etmek gerek. Trabzon ve Trabzonsporlu onun arkadasın da duracaktır. Kupa anıtının tabii ki Trabzonlu olarak çok isterim.

İLKHABER’DEN ÖĞRENDİK

Asuman ÖZAKGÜN: Trabzonspor camiası acilen desteklerini dile getirmesi lazım hiç geç kalmadan. Biz böyle bir şeyin gündemde olduğunu İlkhaber Gazetesi aracılığı ile öğrendik. Kupamızın anıtı Trabzon’un meydanına dikilsin. Yerli yabancı kim varsa görsün feyz alsın. Hırsızlığı görsün. Haklıyı, haksızı görsün. Bu konuyu gündeme taşıyanlara teşekkür ederim. Anıtın dikilmesini istiyorum.

MEYDAN’IN GÖBEĞİNE DİKİLMELİ

Çiğdem ÇAKAR: Biz yıllardır Trabzonspor’u duyduk izledik, destek verdik. Eşlerimiz çocuklarımız ile beraber tam destek verdik. Biz kadın olarak hep takip ettik şike sürecini. Haklıyı haksızı gördük ayrıt ettik. Şampiyon olduk çaldılar. Mahkemeler açıldı, çaldıkları kanıtlandı bu sefer futbolu yönetenler çaldı. Trabzonlunun emeği boşa harcandı. Bunu herkes görmeli o yüzden o anıt meydanın göbeğine devasa şekilde dikilmeli.

nurettin.jpg

Nurettin DEĞİRMENCİ:

Trabzonspor’un çalınan kupasının heykelinin dikilmesini isteriz. Herkes görsün çalınan kupamızı. Rakip takımlar Trabzon’a geldiğin de görsünler emeğin savaşı anıtla anılıyor diye. Paraya karşı savaş veren yürekli çocuklarımızın kupasını çalan herkes görsün. Gündeme getirenlere teşekkür ederim. Anıtın dikilmesini destekleyenlerdenim.

 

Furkan YİĞİT - İlkhaber Gazetesi

Son Güncelleme: 10.01.2013 13:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com