06 Ekim 2012 Cumartesi 11:18
Nevzat Şakar

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuran Trabzonspor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Kulüp Asbaşkanı Nevzat Şakar, hukuğun gittiği yere kadar gidip hak ettikleri kupayı alacaklarını söyledi.


Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, Kasımpaşa maçı, 2010-11 sezonu şampiyonluk kupası ile ilgili süreç ve A Milli Takım teknik direktörü Abdullah Avcı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Şakar, Kasımpaşa maçının çok heyecanlı geçtiğini belirterek, " Çok zevkli ve heyecanlı bir maç oldu. Sayılamayacak kadar goller kaçırdık ve bu bizi üzdü. Ama 3 puanı aldığımız için sevinçliyiz. ”dedi. Bu sene sadece 10 Bin 500 adet kombine sattıklarını belirten Şakar, “Sadece kombine alanlar gelseydi. Stadyumun yarısı dolmuş olurdu. Taraftarlarımızın maça rağbet etmemesi bizi son derece üzdü. Sağlık olsun... Bir sonraki maçlarda stadı doldururlar ve daha heyecanlı zevkli maçlar olur diye düşünüyorum. “ifadesini kullandı.


“ŞİKE SÜRECENİN ÜZERİNİ KİMSE KAPATAMAYACAK”
Şakar, “Başkanımız Sayın Sadri Şener, Fransa'da İnsan Hakları Mahkemesine dosyamızı elden teslim etti. Gerekli müracaatları yaptık ve artık bundan sonra bekleme durumundayız. Bizi başkaları gibi kimse düşünmesin, bunu kapatırız. Bunun üstünü örteriz gibi düşüncelere kimse kapılmasın, bu mesele kapanmayacak. Sonuna kadar hukuk mücadelemizi vereceğiz. Sonunda da kazanan taraf olacağımıza inanıyorum. Taraftarlarımız şampiyonluğumuzu ilan ettiler bu bakımdan bir sıkıntı yok. Taraftarlarımız bu anlamdaki organizasyonları medeni bir şekilde ve kimseye zarar vermeden yapıyor. “şeklinde konuştu.


“ABDULLAH AVCI ADALETLİ SAĞDUYULU BİR TEKNİK ADAM OLARAK DÜŞÜNÜYORDUK”
Milli Takım aday kadrosuna tepkili olduklarını belirten Şakar,"Biz Abdullah Avcı gibi bir teknik adamın tarafsız sağduyulu olduğunu düşünüyorduk. Yine de öyle düşünmek istiyoruz ama anladığım kadarı ile kıyım devam ediyor. Kaleci Onur Türkiye'nin en formda kalecisi bunu sadece biz demiyoruz herkes söylüyor. Bir takımdan iki kaleci alınması ve Onur'un alınmamasına söyleyecek söz bulamıyorum. Abdullah Avcı'nın bunu tekrar düşünmesi gerektiğini düşünüyorum. Onur'un mutlaka Mili Takım aday kadrosuna çağrılması gerektiğini düşünüyorum. ”dedi


“TFF HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”
Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, Kupayı istediklerin belirterek, "Bizim söylediğimiz tek şey var . Biz kupamızı istiyoruz. Hukukun gittiği yere kadar gidip sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Yasal yolları sürekli zorlayacağız ve kupamızı alacağız. AİHM sonuçlarını bekliyoruz. Başkanımız sayın Sadri Şener’i bekliyoruz. Geldikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu hakkında da suç duyurusunda bulanacağız. Gerekli hukuksal hakları savunacağız ve bu işin peşine bırakmayacağız.
Biz adalete güveniyoruz. Avrupa İnsan Haklarının (AİHM)'in doğru karar vereceğini düşünüyoruz. Mahkeme sonuçları zaten ortada, gerekli cezaları verdi. Her şey ortada bunun üzerini kimse örtemez. Er geç hakkımızı alacağız. Adalet, hak bir gün yerini bulacaktır. “şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 15.10.2012 13:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com