14 Ağustos 2016 Pazar 11:19
Nusret Yılmaz Faik Işık'a Haddini Bildirdi

Yılmaz, Trabzonsporluları suçlayıcı beyanları karşısında Işık’a haddini bildirdi. Programda kendini kaybederek “Zarrab’a yatıyorsunuz!” şeklindeki ifade kullanan Işık’ın, tam Pensilvanya ağzı ile konuşması da dikkatlerden kaçmadı.

FENERBAHÇE HAREKETE GEÇTİ
Trabzonspor’un şampiyon olduğu ancak kupasının gasp edildiği 2010-11 sezonu sonrasındaki 3 Temmuz şike süreci ile ilgili çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Son dönemde Fenerbahçeli sözde avukat Faik Işık’ın ipe sapa gelmez iddialarla Trabzonspor’u FETÖ terör örgütü ile bağdaştırmaya çalışması ile başlayan gerilim önceki akşam aynı avukatın bir televizyon programındaki hakaretleriyle tavan yaptı.

FAİK IŞIK’A NUSRET YILMAZ’DAN CEVAP
Ulusal bir televizyonda Fenerbahçe propagandası yaparak Trabzonspor’u lekelemeye çalışan Işık’a cevap gecikmedi. Trabzonspor’un Avukatı Nusret Yılmaz, Işık’ın asılsız iddialarını adeta yerle bir etti. Şike davasının Ergenekon ve Balyoz davaları ile aynı statüde değerlendirilmesinin yanlış olduğunu vurgulayan Yılmaz, adı geçen davalarda üretilmiş delil ve dijital belgelerde sahtecilik yapıldığına dair hükme varıldığını söyledi.

KONUŞMA KAYITLARI KABUL EDİLMİŞTİR
Yılmaz, şike davasında ise üretilmiş delil bulunmadığını ve sahtecilik yapılmadığını dile getirdi. Şike davasında sanık avukatların usule aykırı olarak elde edildiği iddia edilen tapelerin mahkemede bizzat aynı sanıklar tarafından inkar edilmediğini ve sanıkların konuşma kayıtlarını kabul ettiğini, ancak farklı anlamlar yüklediğini belirtti.

PENSİLVANYA AĞZI İLE KONUŞUYOR
Yılmaz, “Biz yeniden yargılama ve beraat kararının yanlış olduğunu düşündüğümüz ve bu konuda savunma yaptığımız 13. Ağır Ceza Mahkemesi, kumpas ve sahtecilik iddialarını reddetmiştir” ifadelerini kullandı. Haddi olmadan Trabzonspor camiasını FETÖ’cü olarak suçlayan Faik Işık’ın kendini kaybederek “Zarrab’a yatıyorsunuz” şeklindeki sözlerinde “17-25 Aralık tarihlerinde hükümete yapılan FETÖ’cü saldırıda kullanılan sözlerle aynı olması ve Pensilvanya ağzıyla konuşması dikkat çekiciydi. Yılmaz, programda sakin tavırları ile karşısındakilere cevap verirken, ve açık vermelerini sağladı.

CAS ŞİKEYİ TESCİLLEMİŞTİR
Yılmaz, özellikle UEFA disiplin komitesi, yapılan itiraz üzerine UEFA temyiz kurulu ve yine yapılan itiraz üzerine CAS’ın şikenin varlığını tescillediğini ve adı geçen kulüpleri cezalandırdığının altını çizen Yılmaz, “Ayrıca CAS’ın kararına yapılan itirazı İsviçre Federal mahkemesi reddetmiştir. Dolayısıyla şikenin varlığı tescillenmiştir. Kaldı ki CAS da vermiş olduğu gerekçeli kararda Türkiye’deki karar ne olursa olsun kararının değişmeyeceğini söylemiştir” dedi.

ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR
Fenerbahçe cephesinin delillerin ve tapelerin usulü aykırı olduğunu söylediğini ancak aynı tapelere dayanarak Trabzonspor’u UEFA’ya şikayet ettiğini de hatırlatan Yılmaz, “Bu da bir çelişkidir. Trabzonspor’un bu süreçte hizmet aldığı avukatlar üzerinden bir algı operasyonu yapıyor ama Fenerbahçeli yöneticilerin bir kısmının avukatların da bu yapının bir üyesi olduğunu unutuyorlar” şeklinde konuştu.

TANIKLAR DA DİNLENDİ
Fenerbahçe adına konuşanların, CAS’ın sadece polis fezlekesi üzerinden ceza verdiğine dair söylemleri karşısında da Nusret Yılmaz şu ifadeyi kullandı: “CAS kararları sadece polis fezlekesine dayalı olarak alınmadı, savcılık iddianamesi, mahkeme kararları ve sanıkların ikrarları, fiziki takip tutanakları ve bunları doğrular maiyetteki eylemler ve kendi nezdinde yapılan savunmalar, sunulan deliller ile alındı. 53 tanık bildiren Fenerbahçe’nin dinlenen 13 Fenerbahçe tanığının da dinlenmesi ile alındı.”

İBRAHİM AKIN ÖRNEĞİ 
İbrahim Akın’ın avukat huzurunda şikeyi kabul etmesinin ardından baskı gördüğü için bunları söylemesine rağmen o avukat hakkında hiçbir şikayeti olmadığını da örnek gösteren Yılmaz, aynı avukatın Fenerbahçe tarafından CAS’a tanık olarak götürüldüğünü de söyledi.

IŞIK’A HADDİNİ BİLDİRDİ
Faik Işık’a, “Trabzon şehrine, Trabzonspor camiasına ve yönetimine söz söylemek hakkın ve haddin değildir, haddini bil” diyen Nusret Yılmaz, son olarak, “FETÖ’cü olan da, FETÖ’yü destekleyen de, FETÖ’cü olmayanlara FETÖ’cü diyen de namerttir. Asılsız iddialarda bulunup bu iddialarını ispat etmeyen de namerttir” ifadeleri ile Işık’a haddini bildirdi.

BAŞKAN USTA'DAN SERT CEVAP
Şikeyi FETÖ’ye bağlayan Işık’a tepkiler çığ gibi geldi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, şike destekçisi Işık’a, “Futbol üzerinden oluşmuş ‘fay hattını’ harekete geçirmek için cinnet geçirmiş bir ruha böyle hassas bir zamanda nasıl çanak tutulur ki...” eleştirisinde bulundu.

Son Güncelleme: 14.08.2016 11:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com