14 Mart 2018 Çarşamba 17:37
Okay Avrupa yolcusu

Karadenizinsesi.com / Trabzonspor’un Kayserispor’dan 2 Milyon Euro’ya transfer ettiği ve Trabzonspor’da gösterdiği performansla Avrupa kulüplerinin dikkatini çeken Okay Yokuşlu’ya bir çok teklifin olduğu ifade edildi. Bu sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Okay Yokuşlu ile geçen sezon mevcut sözleşmesini 2 yıl daha uzatan Trabzonspor yönetiminin, Okay ile birlikte sözleşmesine serbest kalır maddesi koyduğu da öğrenildi.

YURT DIŞINA GİDERSE
Geçen yıl yapılan yeni sözleşmede Okay’ın sözleşmesine, “Sadece yurt dışı için serbest kalır maddesi” konulduğu ve bu serbest kalma bedelinin de 6-8 Milyon Euro arasında bir para olduğu ifade edildi. Okay Yokuşlu için bir çok Avrupa kulübünün devrede olduğu ve Okay’ın sezon sonunda Trabzonspor’dan ayrılabileceği de ifade edildi.

İNGİLTERE ZOR
Trabzonspor’da bu sezon iyi bir performans gösteren Okay Yokuşlu’ya İngiltere’den de taliplerin olduğu fakat Okay Yokuşlu’nun İngiltere’ye transfer olmasının kriterlerden dolayı çok zor olduğu ifade edildi. Okay Yokuşlu’nun İngiltere’ye gitmesi için başta “milli takımda yüzde 75 oranında oynaması gerekir” olmak üzere 4 kriteri karşılaşaması gerektiği fakat Okay’ın bu kriterleri karşılamadığı belirtildi.

AVRUPA ÜLKELERİ TAKİPTE
Trabzonspor’un başarılı oyuncusu Okay Yokuşlu için Almanya, İspanya ve İtalya olmak üzere bir çok kulübün takipte olduğu belirtildi. Okay’ı bir çok maçta izleyen yetkililerin kulüplerine Okay’ın alınması yönünde rapor verdiği ifade edildi. Okay’ın sezon sonunda Avrupa’ya gidebileceği de kaydedildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com