13 Mayıs 2016 Cuma 10:47
Okulda Başarı Sahnede Alkış

Trabzon Fen Lisesi’nin öğrencileri okul yaşamının sadece ders çalışmaktan ibaret olmadığını ortaya koydukları tiyatro oyunu ile gösterdiler. 7 ‘epizod’un yer aldığı oyun, olumsuz öğrenci davranışlarını sergileyen bir skeçle başladı. Oyunda futbol tutkusu, iletişimsizlik ve aile içi sorunlar ele alındı. Oyuncular, çok emek verdiklerini, derslerini asla ihmal etmediklerini, tiyatro çalışmasının kendilerine terapi gibi geldiğini, her öğrencinin mutlaka kültürel ve sosyal etkinlikler içinde yer alması gerektiğini belirttiler.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Emel Türkmen, Ayça Çam, Yaren Aktaş, Begüm Tüzüner, Vildan Canözü, Mehmet Muratoğlu, Aylin Ece Atasoy, Şeyda Yılmaz, Berra Selçuk, Umut Atacan Altun, Ahsen Çavuşoğlu, Nisa Mihlaç, Ali Görkem Sali, Ceren Bayrak, Hüseyin Varol ve Alihan Aydın’ın rol aldığı oyunu İbrahim Kavzoğlu yönetti. Müzikleri Tufan Ünlü yaptı. Dansları Elif Aydın hazırladı. Işık tasarımını ise Bedirhan Arpacı üstlendi. Nurhan Çelik yönetmen yardımcılığı yaptı. Teknik ekipte Kutluhan Çolak, Birkan Sağlam ve Salih Baş yer aldı.

okulda-basari-sahnde-alkis-(1).jpg

23 MAYIS’TA HALUK ONGAN’DA
Okul adına oyunun sorumluluğu üstlenen Gülay Sezin Bilgin dekor ve kostümleri hazırladı. Mustafa Reşat Sümerkan oyunun fotoğraflarını çekip, afiş tasarımını yaptı. Öğrencilerin oyunda gösterdiği başarılı performans da ayakta alkışlandı. Trabzon Fen Lisesi Salonu’nda öğrencilere ve velilere 3 defa sergilenen oyun, 23 Mayıs 2016 günü “Gençlik Haftası“ etkinlikleri kapsamında Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi’nde saat 20.00’de sahnelenecek.

İLKHABER/MERYEM AKGÜN

Son Güncelleme: 13.05.2016 10:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com