10 Ağustos 2017 Perşembe 19:10
Onazi transferine iş müsadesi engeli

Karadenizinsesi.com / Spor Servisi - Trabzonspor’un geçen sezon başında Lazio’dan kadrosuna kattığı ve geride kalan sezonda Trabzonspor forması giyen Onazi, bugün İngiltere’nin Championship takımlarından Birmingham takımı ile her konuda anlaşmaya varmıştı. Trabzonspor kulübü de bu oyuncu için Birmingham ile 4.5 Milyon Euro karşılığında el sıkışmıştı.

Onazi Trabzon’dan ayrılma eşiğine gelirken, İngiltere’den gelen haberin şok etkisi yarattığı belirtildi. Onazi’ye İngiltere’de futbol oynaması için ülke puanlaması ve milli maç sayısının az olması nedeni iş müsaadesi çıkmadığı kaydedildi. İngiltere’nin Birmingham takımının bu sorunları halletmek için uğraş verdiği belirtildi.

İngiltere Futbol Federasyonu kurallarına göre; Ülkeye transfer edilecek bir oyuncunun milli olma puanının yüzde 66 olması, ülkesinin puanının yetersiz olması durumunda da yüzde 75 civarında olması gerekirken, Onazi’nin transfer için puanının yetmediği kaydedildi.

Bu transferin gerçekleşmesi için istisna durumlarının da olduğu ve bunun da Birmingham’ın Trabzonspor’a 5 Milyon Euro’dan fazla bonservis ücreti vermek ve Onazi’ye de takımda en yüksek maaşı alan futbolcunun aldığı yıllık ücreti vermek zorunda olduğu ifade edildi.

Bu şartların sağlanması durumunda Onazi’nin Birmingham takımına transferinin gerçekleşeceği aksi durumda ise Onazi’nin Trabzonspor’da kalacağı kaydedildi. Onazi transferinin birkaç gün içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Son Güncelleme: 10.08.2017 19:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com