19 Eylül 2012 Çarşamba 11:23
Onursal Değil Sorunsal

Trabzonspor taraftar grupları Vira, Trabzonlu Gençler, 1461 Meydan ve Farozlular olarak bugün bir basın toplantısı düzenlediler.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen toplantıda okunan ortal bildiri;

img_6147.jpg
ONURSAL DEĞİL SORUNSAL BAŞKAN

Trabzonsporlu’nun asli görevidir Trabzonspor’un menfaatini gözetmek, korumak, kollamak. Bu misyon için hepimiz elimizden geleni layıkıyla yapmaya çalışırız. Hedef her zaman Trabzonspor’un menfaatidir. Tevazu sahibidir bu camia. Kişilere ve özellikle de mevkilere saygılı olmayı bilir; bilmelidir de!

M.Ali Yılmaz; Trabzonspor’un onursal başkanı olarak bilinen eski başkan. Tanımayanımız yoktur ama biz yine de biraz hatırlatalım; 

“Kulübü yönetirken popülizmle beslenen politikalarını, Kasasında artı parayla devraldığı Trabzonspor Kulübü’nden ayrılırken kaynağı, nereye gittiği, nerede olduğu belli olmayan, sözde milyonlarca dolarlık alacağı için karar aldırarak kulübün gelirlerini temlik ettirerek Trabzonspor’u tarihinin en zor dönemiyle karşı karşıya bırakmasını, Geçmişten bugüne onlarca örnekle ortaya konulabilecek, bugünlerde de şahsına ait yayın organlarının sergiledikleriyle yeniden ayyuka çıkan Fenerbahçe sempatisini, Takımı için emek veren futbolcusuna “yamyam” diyebilecek kadar da ileri giden uslübunu hatırladınız mı ?

Emeğe saygı duyan ve dürüstlüğe inanan bir kitle olarak bizler Trabzonspor’a bir küçük bir çivi dahi çakmanın önemine, değerine inandığımız için bugüne kadar Trabzonspor aleyhine tüm yaptıklarına rağmen “Mehmet Ali Yılmaz” adının karşısına “sabırı” ve “makama saygıyı” koymaya çalıştık. 

Mehmet Ali Yılmaz geçtiğimiz günlerde kendine yakışan fakat insanların onu tanıdığı makama yakışmayan açıklamaları ve tutumunu tekrarladı. Onursal başkan sıfatını taşıyan bir kişinin halen devam eden şike sürecinde büyük bir mücadele ortaya koyan kulüp başkanını, yöneticilerini, bu camianın yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan Şenol Güneş’i mesnetsiz ifadelerle eleştirmesi, Trabzonspor kulübünü söylemleriyle değersizleştirmesi kabul edilebilir bir tutum değildir. Maalesef Mehmet Ali Yılmaz bu söylemleriyle de tarafını yine Fenerbahçe’den yana belirlemiştir.

Gazetesiyle, televizyonuyla, etrafındakilerle birlikte şikecilerle el ele vererek Trabzonspor'a en büyük darbeleri vurmak, süreçten nemalanmak ve mevcut yönetimi sarsmak için elinden geleni ardına koymayan Mehmet Ali Yılmaz onursal değil, “Sorunsal Başkan” olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Mehmet Ali Yılmaz’ın Trabzonspor hakkındaki tutumu “Uzadıkça budamalı, kurudukça sulamalı” mantığından öte değildir. Trabzonspor’un yükselişini, başarısını kaldıramamaktadır. 

Kendisini hep üzerinde gördüğü Trabzonspor’un her zaman ona ihtiyaç duyduğu izlenimi vermek tüm açıklamalarının ve genel tavrının ana nedenidir. 

Trabzonsporlu gücü değil, parayı değil, demode üslupları değil “aklı, mantığı, hakkı, dürüstlüğü” arıyor. Gücünüzü ve imkanlarınızı Trabzonspor’un haklı davasında yanında olmak yerine Trabzonspor’un karşısındakilerin lehine kullanan Mehmet Ali Yılmaz’ın taşıdığı ve hak etmediği bu önemli sıfatın kimsenin cebine sığmayacak kadar büyük olan Trabzonspor’un değerli delegeleri ve yönetim kurulu tarafından yeniden gözden geçirilmesini bekliyoruz. 

Mehmet Ali Yılmaz’ın söylemlerini “Trabzonspor taraftarının düşünceleri” olarak yansıtmaya çalışan, Mehmet Ali Yılmaz’ın geçmişte ve bugün Trabzonspor’a verdiği zararları görmezden gelen, kendi çıkarlarını ve gelecek hesaplarını Trabzonspor’un menfaatlerinin önünde tutanları da bu camia görmektedir. Hangi amaç için hareket ettiklerini, açıklamalarını nerede, kimlerle hazırladıklarını ve her şeyden önemlisi “Trabzonspor taraftarının genel görüşünü yansıtabilecek yeterlilikte olmadıklarını gayet iyi bilmektedir. Bu nedenle asla gelinen nokta “Trabzonspor taraftarı ikiye bölündü” şeklinde aktarılmamalıdır.

Yaşadığımız bu süreç dış etkenlere karşı verilen savaşın yanında içeride de temizlenme sürecidir. Trabzonspor camiası doğruyu, yanlışı, gerçek yüzleri çok daha net bir biçimde görme imkanı bulmuştur.

Son söz olarak mesnetsiz ifadeleri nedeniyle kınadığımız Mehmet Ali Yılmaz’ın taşıdığı sıfatı hak etmediğini düşünüyor gerekli adımların bir an evvel atılmasını bekliyoruz. 

Kişisel menfaatlerini Trabzonspor’un önüne koyanlar tarafından süreç boyunca yalnız bırakılan Trabzonspor’un tertemiz başkanı, yönetimi, teknik direktörü ve futbolcuları unutmasın ki bu taraftar kimin neyi hedeflediğini, neler olup bittiğini gayet iyi biliyor, görüyor.

Bu nafile çabalardan etkilenmeden yollarına devam etmelerini, kendilerine güvenimizin tam olduğunu bilmelerini istiyoruz. 

TRABZONSPOR’UN GERÇEK TARAFTAR GRUPLARI
Vira, Trabzonlu Gençler, Farozlular, 1461 Meydan

Son Güncelleme: 25.09.2012 15:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com