11 Nisan 2016 Pazartesi 15:24
Salih Dursun, Caddesini Açtı

Spor Toto Süper Lig'de 22.haftasında Galatasaray'ın 2-1 kazandığı Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel, konuk takımdan 4 oyuncuya kırmızı kart göstermişti. Salih Dursun da bu kararlara tepki olarak Bitnel’e kırmızı kart göstermiş ve dünya gündemine oturmuştu. Gelişmelerin ardından Bordo-Mavili futbolcunun adının Yomra ilçesinde bir caddeye verileceği açıklanmıştı.
 

Mart ayında Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu başkanlığında toplanan Yomra Belediye Meclisi, Salih Dursun’un adının liman bölgesine giden caddeye verilmesini oy çokluğuyla kabul etmişti. Caddeye tabela asılmış ancak resmi açılış gerçekleştirilmemişti.

fotogaleri-banner-064.png

Bugün gerçekleştirilecek açılışa, Salih Dursun eşi ve oğlu Yusuf Eymen ile katıldı.

"TRABZONSPORLULAR TERİNİ CANI GÖNÜLDEN SAHADA DÖKEN OYUNCUSUNA SAHİP ÇIKIYOR"
Açılış töreni öncesi konuşma yapan Trabzonsporlu Salih Dursun, kendisini için çok heyecanlı, gururlu ve duygusal bir gün olduğunu belirterek, "Burada olan olmayan herkese çok teşekkür ederim. Benim için ayrı bir yer teşkil eden Yomra Belediye Başkanımız İbrahim Sağıroğlu'na çok teşekkür ediyorum. Benim böyle bir şeye laik görmesi anlatılmaz bir duygu. Karadenizli insanlar gerçekten canı gönülden yürekli insanlar, ben de Sakaryalıyım, çok Trabzonlu var Sakarya'da o yüzden buraya çok kolay bir şekilde adaptasyon sağladım. Trabzonluluğu burada öğrendim. Gerçekten burada insanlar Trabzonspor'u çok seviyor. Hayat felsefesi olarak görüyorlar. Ben de ona göre futbolda saha içinde olsun saha dışında olsun duruş sergilemek istedim. Elimden geldiği kadar savaştım. Her şeyi belki doğru yapmadım. Yanlış şeylerimiz oldu. Şunu anladım ki Trabzonsporlular, sahada mücadele eden futbolcular gerçekten o teri canı gönülden yüreğiyle sahaya koyuyorsa ona sahip çıkıyorlar. Bunu ben kendimde gördüm. Bazen kötü maçlarım oldu. İyi maçlarım oldu ama şunu anladım ki taraftarlarımız sahada yüreğini ortaya koyup, elinden geleni yaptığını görüyorsa zaten onlardan mutlusu olmuyor" dedi.

"BİZİM EFSANELERİMİZ VAR"
Kendisini Trabzonsporlu olarak gördüğünü belirten Salih Dursun, "Bizim efsanelerimiz var. Artık bizim diyorum. Kendimi Trabzonsporlu olarak görüyorum. Geçmişte şampiyonluklar yaşadığımız. Futbolcularımız, efsanelerimiz, benim için aslında efsane onlardır. Evet biz bir şeyler yaptık. Yüreğimizi ortaya koyduk ama onlarda geçmişte yaptıkları çok büyük işler var. Gerçek efsanelerin onların olduğuna inanıyorum. Trabzon'un her yerinde efsanelerimiz isimlerini yaşatmamız gerekiyor. Bunu bir başlangıç olarak görüyorum. Gerçek efsanelerimizin de isimlerini yaşatmaya devam ederiz"

"TRABZONSPOR'DA KALSAM DA KALMASAM DA BEN TRABZONSPORLUYUM"
Salih Dursun konuşmasını şöyle tamamladı:

"Gelecek sezon inşallah şampiyonluk yaşarız. Çünkü zamanı geldi. Şampiyon olmamız gerekiyor. Ben Trabzonspor'da kalsam da kalmasam da ben Trabzonsporluyum. Trabzonspor'u her zaman destekleyeceğim. Çünkü buranın farklı bir yer olduğunu 2 yılda anladım. İnşallah Trabzonspor çok iyi yerlere gelecek" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN SAĞIROĞLU
Trabzonsporlu Salih Dursun'un konuşmasının ardından söz alan Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ise şöyle konuştu:

"Yomra olarak Trabzon'un parlayan yıldızıyız. Salih Dursun kardeşimizin Galatasaray maçında ortaya koyduğu duruşla Trabzon halkının hislerine tercüman olmuştur. 2010-11 sezonundan beri Trabzonspor'un yaşadıkları ve gelinen süreçte hakem hatalarından dolayı aşırı derecede etkilendik. Salih Dursun'un hislerimize tercüman olduğun o anı ilçemizin en işlek caddesine ismini vererek ölümsüzleştirmek istedik. Salih Dursun Yomralıdır. Fahri hemşehrimizdir" şeklinde konuştu.

11-011.jpg

Yapılan konuşmalarının ardından Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlarında yer aldığı açılışta, caddeye ismi verilen Salih Dursun eşi Deniz ve küçük oğlu Yusuf Eymen ile birlikte kurdele keserek caddenin açılışını gerçekleştirdiler.

 

Son Güncelleme: 11.04.2016 19:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com