27 Aralık 2012 Perşembe 15:46
Şenol Güneş :

Güneş, bir soru üzerine Türk futbolunun son durumu hakkında şunları söyledi; 
"Başarıya hangi açıdan baktığınız önemli. Bence başarılıyız. Çünkü hala varız. Ancak 2002'de ve 2008'de neden-sonuç ilişkisine hiç bakmadık. Şimdi de bakmıyoruz. 2002'de ben göreve geldiğimde FIFA'da 30. sıradaydık. Sonra 7. sıraya yükseldik. Şimdi 40. sıraya geriledik. Önemli olan hala var olmamız. Büyük organizasyonlar gerçekleştirebilecek potansiyelimiz var. 40. sırada olmamıza çok olumsuz bakmıyorum. Yeniden yükselişe geçebiliriz. Ayrıca Dünya Kupası'nda nasıl başarılı olduk kimse bana sormadı. Ancak başarısızlıkta sebep aranıyor". 

"Trabzonspor en kötü durumunda" 
Başarılı teknik adam, ligde ilk yarı sonucunda kendisini nasıl hissettiği sorusuna ise "Trabzonspor benim dönemlerindeki en kötü durumunda. Oyun olarak da iyi değiliz. Bunun sebepleri var tabi. Düzeltmek için uğraşacağız" dedi. 

Güneş, yabancı kısıtlaması konusunda da görüşlerini bildirirken, teknik adamların bu konuda tek başlarına karar veremeyeceklerini ifade ederek, "Alınmasın veya bırakılmasın denilen oyuncular oldu. Şampiyonlar Ligi'ne son anda gidiyorsun, yerli oyuncularla gidemezsin. Beşiktaş bu sene doğru bir şey yaptı. Ekonomik koşulları değerlendirerek hareket etti. Yabancıya karşı değilim. Yabancı sayısı 6 ise 6 olsun. Oynamayan her oyuncuya herkes sahip çıkıyor. Kulüpler şirket gibi olsa tüm zararlar en az yüzde 50 azalır. Beşiktaş'ta Guti, Simao ve Quaresma'nın gitmesi takımın dinamizmini artırdı. Yabancı konusunda kriterler konulması gerekiyor. 10 tane oyuncudan bir tane çıkınca göze batıyor" dedi. 

Spor Medyası hakkındaki görüşlerini de açıklayan Güneş, "Sorunlar kişisel olmamalı. Biz medyaya muhtacız. Beni kamuoyuna sunan medya. İşleyişte bir sıkıntı var. Ne kadar iletişim kurarsak o kadar iyi. Ben sorun olduğunu düşünmüyorum. Eleştiriler olmalıdır. Futbol bu yüzden seviliyor. Birbirimizi anlamamız gerekiyor" yorumunda bulundu. 

Güneş bir soru üzerine altı hakem uygulamasından çok, hakemin niyetinin önemli olduğunu ifade ederken, "En son Galatasaray'ın Avrupa maçında 6 hakem uygulaması vardı. Ancak 6. hakem gözünün önündeki pozisyonu veremedi. Niyet ve organizasyon çok önemli" diyerek sözlerini noktaladı. 

Son Güncelleme: 28.12.2012 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com