10 Ocak 2013 Perşembe 15:47
Şenol Güneş:
 Sapara’nın sezon başında çok iyi bir performans gösterdiğini söyleyen Şenol Güneş, “Sapara ve Alanzinho iyi oynuyordu. Soner ve Zokora vardı. Türk oyuncular oynatmak zorunda kalıyorsunuz. O yüzden Adrian’a sezon başında şans tanımadım. Oynamayan oyuncu kötü değildir” dedi.

Trabzonspor’un ilk yarıdaki performansını şu şekilde değerlendirdi:

“Taraftarımızın beklediği oyunu oynamayıp baskı hissedince oyuncular etkilenip oyundan kopuyorlar. En son Werder Bremen maçında bunu yaşadık. Biz gol yesek de atsak da mücadele etmemiz gerekiyor. Oynamayan oyuncunun dışarda kaldığında sahiplenme duyguzu az oluyor. Bu kampta bunu gidermeye çalıştık.”

Antalya kampına geç gelerek kriz yaratan oyuncular hakkında Şenol Güneş şunları söyledi:

“Alanzinho ve Henrique 1 gün kampı kaçırdılar. Alanzinho ve Henrique çok geç kalmadılar özür de dilediler. Colman sakatlığı vardı ve erken gelip hazırlanması gerekiyordu. Colman bu fırsatı kaçırdı. Para cezası vermek de beni tatmin etmiyor. “

Şenol Güneş satır başları olarak şunları ifade etti:

“Benim mukavelem çok önemli değil. Ben buraya gelirken taraftarın isteği ve yönetim kararıyla geldim. “

“Şuraya geçecek buraya geçecek gibi bir durumum yok. Başkan olmak,siyasetçi olmak gibi bir düşüncem yok. Bana herkes bir yeri yakıştırıyor. Sevdiklerinden dolayı mı yoksa  sevmediklerinden dolayı mı bunları diyorlar bilemiyorum.”

“Trabzonspor’un bir transfer sistemi olmalı. Aldığınızda da sattığınızda da kazanmanız gerekiyor.”

"Galatasaray ve Fenerbahçe benim hazır oyuncumu alıyor ama ben alamıyorum. Ben farklı şekilde yarışmalıyım. Futbolcuları takımımızda tutacak huzuru sağlayabilmeliyiz. Biz şehrin gelişimine de katkıda bulunmalıyız. Futbolcu şehirde gezip dolaşabilmeli. “

“9 puanlık fark büyük fark. Yüzde yüz kapatırız diyemem ama kapatmak için gayret göstereceğiz. Fenerbahçe ve Galatasaray Türk oyunculara yatırım yapıp doğru bir işe imza attılar. Biz ise başarılı kadroyu bozup yeni kadro yaptık. Bu bizim hatamız elbette.”

“Transferde Türk oyuncuları bende istiyorum. Takım iskeletleri Türk oyunculardan oluşmalı. Bizim yabancılarımız iyi oyuncular ama kadroda yer almadıklarında performansları kötüye gidiyor. “

“Onur ve Tolga iyi insanlar, iyi çalışıyorlar ve iyi kaleciler. Davranış olarak en güzel örnek onlar. Bazen onları birbirine vurdurmaya çalışıyorlar. Onların ilişkisinde,onların hoşgörüsünde böyle bir şey yok. Bir gazeteciyi aradım hiç işin yok bunların arasını açmaya çalışıyorsun dedim. Böyle sığ bir şey olamaz.”

"Halil yavaş bir oyuncu. Takım bütünlüğü içerisinde bir oyuncu. Hata yapınca eleştirilerden etkileniyor. Olumsuz şeyler de yapıyor ama iyi yönleri de var."

Son Güncelleme: 14.01.2013 15:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com