12 Kasım 2017 Pazar 15:31
Sosa geleceği hakkında konuştu

Trabzonspor’un sezon başında büyük uğraşlar vererek İtalyan devi Milan’dan transfer ettiği Jose Sosa, takımının devam eden Antalya kampında açıklamalar yaptı. Bordo-Mavililer’in şampiyonluk şansı ile ilgili yaptığı değerlendirmeyle sözlerine başlayan Arjantinli yıldız, birçok konuda görüşlerini paylaştı.

“Trabzonspor gibi büyük bir camianın oyuncusu olarak, ben ve diğer arkadaşlarım şampiyonluğu düşünüyoruz. Sezonun başında iyi bir dönem geçiremedik. Dolayısıyla şu an için zor diyebilirsiniz. Ama biz içinde bulunduğumuz renkleri temsil ettiğimiz sürece bu kulüp her zaman şampiyonluğa oynayacak bir camia. Şampiyonluk kelimesi, biz ve bütün kulüpler için zor bir kelime. Ulaşılması kolay değil. Biz elimizden gelen çalışmayı yapıp kalitemizi ortaya koyarsak işler de iyi giderse şampiyonluk neden olmasın? Bu yıl veya önümüzdeki yıl, ama bu camia kalitesi, taraftarı ve geçmişi ile her zaman şampiyonluğa oynayacaktır.”

"Türkiye’de de bazı basın organlarına göre Antalyaspor benle ilgileniyordu. Ama o zaman tam olarak Milan’dan ayrılıp ayrılmama konusunda kararımı vermemiştim. Dolasıyla benim için uzun bir süreç oldu. Menajerim Trabzonspor’un beni transfer etmek istediğini söyledi. Trabzon’un büyüklüğünü bildiğim için bu girişimlerinden dolayı çok mutlu oldum. Kulübümle de konuşmam gerekiyordu. Uzun bir görüşme oldu. Kulübün projelerini anlattılar, başkanımız benle çok ilgilendi. Trabzonspor gibi bir camiadan teklif gelince, başkan da bana projeleri 1’e 1 anlatınca kararı almam kolaylaştı. Ben de ailem ile görüştüm uzun süren konuşmalar yaptık. Sonucunda buraya gelme kararı aldım.”

“Kariyerimde Almanya, İtalya, İspanya, Türkiye ve daha sonra tekrar Almanya’da oynadığım uzun süreli kulüpler oldu. Farklı şehirlerde oynadım, bazı şehirler iyi bazıları kötü olabiliyor. Gittiğiniz şehirlerde bir hayata alışıyorsunuz sonra değiştirmeniz gerekiyor. Aileniz de bu duruma alışıyor. Benim iki kızım var, onların da geleceğini düşünmek zorundaydım. Daha küçük yaştalar o yüzden okul ihtiyaçları yok dolayısıyla onların da geleceğini göz önünde bulundurup karar almaya çalışıyorum. Trabzon da güzel bir şehir, gayet mutlular.”

“Yusuf ve Abdülkadir çok değerli yetenekler. Belki de gelecekte Avrupa’nın en yetenekli oyuncularından ikisi olacaklar. Futbol da iyi bir kariyere sahip olabilmeniz için yeteneğe de sahip olmanız gerekiyor. Bu yetenek onlarda fazlasıyla var. İyi de çalışıyorlar. Çalışmaları ile sahadaki performanslarıyla formayı ne kadar çok hak ettiğini gösteriyorlar. Ben de zamanında genç bir oyuncu oldum. Genç oyuncu olduğunuz zaman televizyonlara çıkmaya başlıyorsunuz. Medya sizden bahsetmeye başlıyor. Sokakta insanlar sizi tanıyor. Bir anda o oyuncular kendilerini yıldız gibi görüyor ve kariyerleri son bulabiliyor. Şu an bizi dinleyip her söylediğimize kulak asıyorlar ve denilenleri yapmaya çalışıyorlar."

“Hoca değişikliği futbolun içinde olan bir durum. Futbol, ayrılıklar yaşadığımız bir hayat. Hoca değişimi her oyuncuyu etkiler. Biz oyuncular olarak elimizden geleni yapmakla yükümlüyüz. Bu yüzden para alıyoruz. Dolayısıyla bir değişim olduysa bir başarısızlık varsa bizim de payımız vardır. Daha fazla çalışmamız gerekiyor. Her ayrılık üzücüdür ama sonucunda devam etmeliyiz.”

“Yedek kalmam konusunda yorum yapmam doğru olmaz. Çünkü hocamızın verdiği bir karar, olumlu ya da olumsuz yorum yapamam. Kimin oynayacağına tabii ki hocamız karar verecek. Ben sezon başında geldiğimde çok fazla hazırlık kampı süreci geçiremedim, yavaş yavaş hazırlanıyordum. Tam kendimi bulmaya başlamıştım o zaman da bazı istemediğimiz durumlar meydana geldi. Ama şu an hocanın kararı hakkında ben ya da başka bir oyuncu cevap veremez. Bu soruyu hocaya sorsanız daha iyi olur.”

“Türkiye ligi gayet zorlu bir lig, her takım çok iyi kadrolar kurdu. Her maç zorlu geçiyor. Kolay diyebileceğimiz herhangi bir maç yok. Beşiktaş da son yıllarda hem Avrupa’da hem lig de iyi gidiyor, şampiyon da oldular. Lig uzun bir süreç, Avrupa ise hem daha uzun hem daha zor bir süreç. Şu an için çok iyi gittiklerini söyleyebilirim, ama önemli olan bunun sonunu görebilmek.” (Fanatik)

  

Son Güncelleme: 12.11.2017 15:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com