25 Eylül 2012 Salı 15:54
S.Şener :

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) , kendilerini Şampiyonlar Ligi’ne göndererek, 2010-2011 sezonu şampiyonu olarak ilan ettiğini söyledi. Şener, bunun mahkeme tarafından da tescil edildiğini belirtti.
Camiama bir haksızlık olduğu zaman bunu dışa vurmaları kadar doğal bir şey olamayacağını belirten Şener, “Bunu sineye çekerek kenara çekilemem. Bu şampiyonluk olayı. Trabzon’un her şeyidir. Bu kenti ilgilendiren bir durumdur. 2010-2011 sezonu şampiyonu olduğumuzu, TFF bizi şampiyonlar ligine göndererek zaten ilan etti. Bu yeni bir şey değil. Bunun için TFF Yönetim kuruluna bir yazı ile başvurmuştuk. Genel sekter imzalı hayır yanıtı gelmişti. Bunun üzerine tekrar yazı göndererek müracaat ettik ve Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu bu konuyu görüşüyor. Çıkacak olan karara göre hareket edeceğiz. Türkiye’de iç hukuk yolları tıkanması halinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gideceğiz. CAS’a gideceğiz. Bu konuda hazırlık yaptık. Birinden sonuç alırız diye düşünüyoruz” dedi.
Gerginlik olmasın diye Fenerbahçe maçına gitmediğini söyleyen Başkan Şener, “İki takım arasında yaşanan bir süreç var. 1,5 senedir orta da olan nedenlerden dolayı gerginlik olmasın diye maça gitmedim. Yönetici arkadaşlarımız maçtaydı. Takım olarak oyuncularımız iyi mücadele etti. Galibiyeti kaçıran taraf biz olduk. Bunun için üzgünüz” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 08.10.2012 12:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com