09 Mayıs 2016 Pazartesi 12:27
Tekelioğlu:

Trabzonspor Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu,  yaptığı açıklamada, altyapıdan A takıma yükselen oyuncu sayısının fazlalığının önemli olduğunu ve kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Kendi döneminde başlayan altyapı hamlesinin Hami Mandıralı ile devam ettiğini ifade eden Tekelioğlu, "Hami hoca döneminde süre olarak belli oyuncular, daha fazla şans buldular. Oynama yüzdeleri arttı. Trabzonspor'da inşallah bu yapı devam eder." dedi.

Sadi Tekelioğlu, altyapıda daha iyi oyuncular da olduğunu ancak henüz forma şansı bu isimlere veremediklerini kaydederek, "Şans verdiğim oyuncuların hepsinden memnunum. Kendileri de oynayan oyuncularla aralarında bir fark olmadığına inandılar, biz inanıyorduk da kamuoyunu da oyuncuları da buna inandırdık. Bu yetmez. Çok fazla kendilerini gösteremediler ama bu başlangıçtır. Daha önlerinde uzun zamanlar var, işin başındalar. Çok daha gelişecekler ama her işin başlangıcı böyledir. Ufaktan başlar, kartopu gibi büyüyerek sayıyı arttıracağız." diye konuştu.

Oyuncuların Trabzonspor'un geleceği olduğunu belirten Tekelioğlu, "(Altyapıda bir ordu var) diyoruz hep. Gerçekten yeter ki bu yapı anlayış devam etsin. Birgün Trabzonspor, bu çocuklarla şampiyon olacak. İnşallah o günleri yaşayacağız." ifadesini kullandı.

Sadi Tekelioğlu, Yusuf Yazıcı, Muhammet Beşir, Ramazan Övüç, Semih Karadeniz, Savaş Çakır gibi oyuncuların kısa sürede kendilerine gösterdiğini vurgulayarak, "Bazı oyuncular hemen adapte olur. Yıllardır Trabzonspor forması giymiş gibi kendisini gösterir. Bazı oyuncuların da zamana ihtiyacı vardır. Altyapıda daha şans veremediklerimiz var. Trabzonspor'un geleceğinden kimse endişe etmesin." şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 09.05.2016 12:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com