24 Kasım 2012 Cumartesi 16:41
Temiz Futbol İsteği NYON'da Seslendirildi

2010-2011 sezonunda Türk futbolunda gerçekleştirilen şike ve teşvik eylemlerinin cezasız geçiştirilmesine sessiz kalmayan Trabzonsporlular aylardır sokaklarda sessizce gerçekleştirdikleri eylemleri bugün İsviçre'ye kadar taşıdılar. UEFA'nın da şike konusundaki adaletsizliğe sessiz kaldıklarını düşünen Trabzonsporlular Nyon'da tepkilerini dile getirdiler.

UEFA binası önünde gerçekleştirilen eylemde açtıkları pankartla UEFA Başkanı Platini'ye, "Türkiye'de Şike Serbest mi?" diye soran Trabzonsporlular ilgi çekmeyi başardılar. "Paraya Karşı Emeğin Savaşı" pankartıyla Trabzonspor'un felsefesini ortaya koyan taraftarlar UEFA'nın şike kararını geciktirmesine tepki gösterdiler.

İstanbul'dan eyleme katılmak için giden Trabzonsporlulardan olan Ahmet Sarıalioğlu İngilizce olarak bir basın açıklaması yaparak yabancı medya mensuplarını bilgilendirdi. Bu basın açıklamasının ardından yine İstanbul'dan eyleme katılmak için giden Eda Lermi Zorer, Türkçe olarak şu açıklamayı yaptı:

"Türk Ceza Mahkemesi  Fenerbahçe'nin şike yaptığını tespit etmiş ve Fenerbahçe yöneticilerini cezalandırmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu bunları görmezden gelip yaptıkları düzenlemelerle şikeyi suç olmaktan çıkartmıştır. UEFA Disiplin Komitesi de Fenerbahçe'ye herhangi bir cezai yaptırım uygulamamıştır. Sayın UEFA yetkilileri, şikeye karşı durmak sizin görevinizdir. Eğer UEFA şikeye ceza vermezse İsviçre Federal Mahkemeleri'nde size de dava açacağız."

Trabzonsporluların gerçekleştirdikleri adalet eylemine Avrupa'daki medya mensupları da büyük bir ilgi gösterdiler. Bu anlamda, gerçekleştirilen eylem Avrupa'da ses getirmesi açısından başarıya ulaştı. Unutturulmak istenen "şike" bu eylemle gündeme bomba gibi düştü.

Bu eylemin yanısıra İstanbul, Trabzon, Bursa ve Ankara'da da "Temiz Futbol" eylemleri gerçekleştirildi

Son Güncelleme: 24.11.2012 18:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com