07 Ocak 2013 Pazartesi 10:52
Tolga Zengin :

YAKIŞAN BİR DURUM DEĞİL

Trabzonspor'un kaptanı Tolga Zengin, ligin ilk yarasında istedikleri performansı sahaya yansıtamadıklarını belirtirken, “Bulunduğumuz yer bu takıma, daha ziyade Trabzonspor'a yakışan bir durum değil. Bu takım şampiyonluğa oynayacak bir ekip. İkinci yarıda takımdaki o birlikteliği yakalarsak daha güzel bir yere geleceğimizi düşünüyorum. Kupa maçlarıyla ikinci yarıya güzel bir giriş yapacağız inşallah” diye konuştu.

O’NA DOKUNAN OLAY

Ligin ilk devresinde takım olamadıklarının altını çizen kaptan Tolga Zengin, “Kopuk kopuk oynuyoruz. Bazen 15 dakika çok iyi oynuyoruz, bir bakıyorsunuz bir anda kopuyoruz. Takım olamamamızın en basit örneği, bana en çok dokunan olay şudur; İstanbul Belediye maçıydı. Serkan'a hareket yapıldı ama maalesef hiçbir arkadaşımız oraya gitmedi. Bu durum beni derinden yaraladı. Zaten soyunma odasında arkadaşlarıma da söyledim bunu” dedi.

SIKINTI ÇOK AÇIK

Tolga, soyunma odasında arkadaşlarına “Yeneriz yeniliriz hiç önemli değil ama bu bize yakışmıyor” dediğini ifade ederken, “Niye maç kaybettiğimiz belli. Nedeni bu. Resim ortada. Başka bir sebep aramayın. Niye diyen bu duruma baksın' dedim. Takım olmak çok önemli. Arkadaşına orada bir tepki varsa gidip sen de tepkini koyacaksın, arkadaşını koruyacaksın. Takım olmak budur. Takım olmamızda bir sıkıntı olduğu çok açık” şeklinde ifadeler kullandı.

G.SARAY MAÇI GİBİ OLURSA…

Özellikle Avni Aker Stadyumu'nda oynanan maçlarda bazı oyunculara taraftarın gösterdiği tepkiyi de değerlendiren Tolga Zengin, şu ifadeleri kullandı: “Taraftarımıza alıştım artık. Yapılarını biliyorum. Aniden parlayan, sabırsız bir taraftarımız var. Haklılar da. Taraftarımıza şunu söylemek istiyorum; tribünler son Galatasaray maçındaki gibi olursa Allah'ın izniyle Avni Aker'de puan vermeyiz. Taraftar bu işin çok önemli bir parçası.”

KADROLAR DEĞİŞEBİLİR…

Önemli olanın iyi günde de kötü günde de Trabzonsporlu gibi davranmak olduğunun altını çizen Tolga, "Gelip takımımızı destekleyeceğiz. Oyunculara tepkili olabilirsiniz. Şahıslar gelip gider. Bana, yönetime, hocaya tepkili olabilirsiniz. Ama kime ve neye tepkiniz olursa olsun herkes gidiyor gördüğünüz gibi. Kadrolar çok değişir. Ama bu renkler, bu bayrak, bu kulüp baki kalacak. Bunu öyle düşünmek lazım” şeklinde konuştu. 

Güngör KAYA

ANTALYA

Son Güncelleme: 09.01.2013 16:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com