06 Şubat 2018 Salı 13:29
Toroğlu’ndan Trabzon-Göztepe maçı yorumu

Trabzonspor’un Göztepe ile oynadığı karşılaşma sonrası eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu, maçın kritik pozisyonlarını değerlendirdi. Hakem Hüseyin Göçek’in Trabzonspor lehine penaltısını vermediğini söyleyen Toroğlu, ayrıca N’Doye’ye yapılan hareketinde kırmızı kart olması gerektiğini ifade etti.


Erman Toroğlu’nun yorumu şu şekilde; “Trabzonspor, oyun anlayışı olarak sahanın kenar çizgilerine kadar inip kenarları kullanamazsa işi zor. Dikdörtgenin yan çizgilerine kadar kullanmaları lazım. Sağ içten, sol içten girdiğin zaman ortada bir anda 13-14 kişi oluyor. Bu defans yapan tarafın ekmeğine yağ sürer. Forvette bugün Rodallega oynuyor. Rodallega uzun alan topçusu. Önüne atacaksın gidecek. Şanssızlığı da bu maça denk gelmesi. Deplasman topçusu aslında Rodallega. Yandan kenar ortaları gelirse ayak içi vuran adam. Akıllı ön direkçi bir adam. Trabzon giremiyor ki. Bırak aut çizgisine inmeyi yan çizgilere açılmıyor. Göztepe akıllı top oynuyor göbeği kapatıyor. Herhalde Türkiye çok kolay top kaptıran bir ülke. Yalnız bu iki takımda değil. Zor kazanıyorlar kolay veriyorlar. Bugün 30 tane öyle top gördüm. Neden? Boşa çıkan arkadaşları yok da onan. Topsuz oyunda kötüyüz. Topu alan adam kafasını kaldırdığı zaman 4-5 kişiyi görecek ki en iyisine atacak. Kafayı kaldırıyor bakıyor kimse yok. Herkes saklanıyor. İki takım da böyle.

 Trabzonspor kanatlardan 3 kez geldi biri direkten döndü 2'sini kaleci çıkarttı. Trabzonspor oyunu kanatlara yayması lazım. Yoksa çok zor. Rıza Çalımbay'dan önce Trabzon daha kolay maç veriyordu. 3-0'dan falan maç verdiler. Şimdi bir disiplin var. Geri geliyorlar. Bu sefer hücum güçleri azalıyor. İkisini beraber yapmalı dersen o kolay iş değil tabi. Trabzon seyircisi çok farklı Trabzon bekliyor. Sağdan soldan çalım şut atsınlar oturalım kalkalım... Bir özlem var. Onu beklerlerse haksızlık ederler. Öyle anlatıyorlar çünkü Trabzonlu gençlere böyle takımımız vardı şöyle oynuyordu o geçmişte kaldı. Şimdiki şartlarda Trabzon'un yukarıyı zorlaması lazım ne kadar zorlar” 

Son Güncelleme: 06.02.2018 13:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com