15 Ocak 2013 Salı 19:02
Trabzon Kürsüsü:

Türkiye için 3 Temmuz, “Temiz Futbol” adına bir fırsat olabilirdi. Lakin, siyaset, futbolu yönetenler bu fırsatı ellerinin tersiyle itti.

Önce “durum vahim” sonra “dilil yok” dediler. Daha yeni hazırladıkları yasayı “büyük uzlaşmayla” jet hızıyla değiştirdiler.

Federasyonu, kurulları da değiştirdiler. Hazırladıkları raporlarda ayna gibi şikeyi sahaya yansıtmadılar. Kişilerle kurumları ayırdılar. Küme düşmeyi kaldırdılar. 

Her şey ama her şey Fenerbahçe’yi ve şike yapanları kurtarmak içindi. Başarılı da oldular. Marka değerini “şike makarasına” sardılar!

Ama 16. ACM’si, öyle bir karar verdi ki, “üstün gayretle averajla şampiyon” olan şikecilerin yüzüne adaletin şamarını indirdi!

Lakin değişen bir şey yoktu! Onlar yine görevlerinin başındaydı! Ve en iyi bildikleri şeyi bu kez açıktan yapmayı sürdürdüler: Tehdit, şantaj!

Taraftarları geri durur mu? Onlar da üst makamdan çalıyordu. Stat yakılıyor, polis araçları devriliyor, devlet malına zarar veriliyordu!

Trabzonspor ise, hakkını aramak için demokratik yöntemler kullanıyordu. Eylemler, mailler, paneller, ahlaklı isyan!

Ancak kendi estirdikleri ‘terörü’ görmeyenlerin bunlara bile tahammülü yoktu. Yapılanlar güya devlete karşı isyandı!

Son örnek, 1461 Trabzon maçında yaşananlardı. Sanki Trabzon’da ortalık yıkılmıştı. “Türkiye’nin Utancı Trabzon Taraftarı” yaygarası kopartıldı. 

Kendi statlarında Fatih Terim’in başını yaranlar, polislere saldıranlar, güvenlik görevlilerini dövenler onlar değilmiş gibi…

Bununla da bitmedi! Bu uğurda kiralık kalemşorları da Trabzonspor’un üzerine saldılar. Her zamanki gibi olmamış şeyleri olmuş gibi göstererek!

Şu bilinsin ki! Trabzonspor ve Trabzonspor taraftarlarının, hakkını aramak için sürdürdüğü mücadele adalet yerini buluncaya, futbol temizleninceye kadar devam edecektir.

Kirlenmedik, kirlenmeyeceğiz. Kirletmedik, kirletmeyeceğiz. Sistemi rahatsız etmeyi sürdüreceğiz. 1967’den beri olduğu gibi…

Trabzon Kürsüsü oluşumunun etkinliklerini

https://www.facebook.com/TrabzonKursusu adresinden takip edebilirsiniz.

Son Güncelleme: 17.01.2013 18:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com