02 Şubat 2017 Perşembe 22:55
Trabzonspor Avrupa'nın En Agresifleri Arasında

Avrupa'nın 5 büyük ligi ve hesaba katıldığında, Trabzonspor, Avrupa'nın en agresif beş takımından biri konumunda...

Trabzonspor bu sezon kaç sarı kart, kaç kırmızı kart gördü?
Süper Lig'de 19. hafta geride kalırken Trabzonspor 61 sarı ve 3 kırmızı kart ile en agresif takım oldu. Trabzonspor bu alanda 3 İtalyan ve bir de İspanyol takımı ile birlikte ilk 5'te yer alıyor.

69 sarı kart ve 2 kırmızı kart ile en çok sarı kart gören takım İspanyol Alaves olurken, onu İtalyan takımları takip ediyor. Cagliari 63 sarı kart ve tam 7 kırmızı kart ile sertliğin dozajını kaçırırken, Palermo da 61 sarı kart ve 6 kırmızı kart ile onlardan aşağı kalmadı. Serie A'da Empoli de 63 sarı kart ve 2 de kırmızı kart gördü.

En şok kart gören takımlar İtalyan, en az kart görenler Alman
5 büyük ligde en çok kart görenler arasında İtalyan ve İspanyol takımları ön plana çıkarken ilk 25 takım arasında bir Bundesliga ekibinin olmaması dikkatleri çekti.

Ersun Yanal'ın faul taktiği
Süper Lig'de Trabzonspor'un ardından en çok kart gören takım 54 sarı ve 3 kırmızı ile Kayserispor olurken, onları 52 sarı ve 3 kırmızı ile Adanaspor takip etti ve 50 sarı karttan fazla kart gören başka Süper Lig takımı çıkmadı.

Ersun Yanal'ın çalıştırdığı takımların sık sarı kart görme nedeni ise, Yalan'ın bir taktiği olarak görülüyor. Ersun Yanal takmlarından, topu kaptırdıkları anda baskı yapmalarını ve topu kazanamazlarsa faul yapmaktan çekinmemelerini söylüyor. Böylece faul sayesinde kontra atak yemeyen Trabzonspor, oyun durunca sahasına da yerleşmiş oluyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com