02 Mart 2018 Cuma 14:49
Trabzonspor masaya yatırıldı

Trabzonspor’un kurtuluşu için dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Başkan Muharrem Usta, yönetim, kurullar, eski başkanlar, asbaşkanlar ve TFF’de görev alış eski yöneticiler katıldı. Toplantının içeriğinde ise kongre kararının görüşüldüğü kaydedildi.

Toplantıda daha çok eski as başkanlardan Hayrettin Hacısalihoğlu konuştu. Hacısalihoğlu, en iyi çözümün kongre olduğunu söyledi. Süleymah Atal da buna destek verdi. Muharrem Usta ise yaptığı yanlışların farkında olduğunun bir kez daha altını çizerek "Sosa’nın da Kucka’nın gerekirse parasını ben veririm ancak 2 yıldır bu kulübe 1 lira para girmiyor. Trabzonspor’u bu bataktan kurtarmamız gerekiyor. Bırakmak çözüm değil. Çekip gideceğim ama ne olacak. Benden yana sorun yok. Yıllardır yöneticilik yapıyorum ben böyle bir durum görmedim. Kendi içerimizde 400 milyon TL topladık. Bakanlar yardımı ile 200 milyon toplayabildik ama olmuyor ne yazık ki “ çıkışını yaptı.  Usta’nın bu sözleri masada bulunan Trabzonspor’da görev yapmış ve yapmakta olan kişileri biraz sarssa da yeni öneriler geldi. 

Trabzonspor'dan istifa eden yöneticilerinde gündeme geldiği toplantıda Usta istifa eden yöneticiler için konuşmadı. Günümüz şartlarında kulüplerin çekirdek yöneticilerle idare edildiğini belirten Başkan Usta, yönetimine çok güvendiğinin bir kez daha altını çizdi. 

İlk öneri ise şu oldu. Trabzonspor’un 1 milyar TL’yi aşan borcu için üyelerden elini taşın altına koyulması ve en az 40.000 TL’lik yardımda bulunmaları gerekiyor. Bu yardım ise 5 yıllık koltuk satarak olabilir. Bu öneriyi dinleyen Usta “Maalesef loca satamıyoruz. Oradan bile gelmedi. Onu geçtim kombine bile satamadık” dedi.

Eski başkanlardan Ahmet Celal Ataman artık Trabzonspor’un kendi öz benliğine dönmesi gerektiğini belirterek, aşırı borçlanmanın kulübü çok zor durumda bıraktığını belirterek, Usta’ya başarılı bir performans sergilemediğini Usta’nın yüzüne söyledi.

Ortak akıl sonucu toplantıdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gidilmesi kararı çıktı. Trabzonspor Akyazı Stadyumu’nun yanında bulunan araziyi isteyecek olan Bordo Mavililer buraya yapılacak yapılar ile kulübün kasasına gelir koyup borç yükünü hafifletmek isteyecek. 

Toplantıda, Usta’nın diğer eski başkanlarla gerekirse yüz yüze görüşeceğini  söylemesi de dikkat çekti.

Toplantıya katılanlar genel kurulun sezon bitmeden yapılmasını da önerdiler. Toplantıya katılan yöneticiler ise genel kurul önerilerine sıcak bakmadılar. Beşiktaş maçında galibiyet alınması halinde yeniden şehrin ve takımın havaya gireceklerine inandıklarını söyleyince, toplantıya katılan eski yöneticiler “Yine mi saha sonuçlarına göre pozisyon alacaksınız. Kulüp artık gitmiyor görmüyor musunuz” dedikleri öğrenildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com