26 Ocak 2017 Perşembe 10:49
Trabzonspor MP Altyapısından Yıldızlar Yetişiyor

Trabzonspor Medical Park Basketbol Takımı Alt Yapı Koordinatörü Engin Kanber, alt yapıya 3 yıldır bir yatırım yapıldığını ifade ederek, “Toplam 8 branşta 130 basketbolcumuz var. Şuanda A takımımızda ise alt yapıdan yetişen 3 oyuncumuz var. İki tane daha vereceğiz. Önümüzdeki yıllar içerisinde alt yapı artık bir fabrika haline gelecek ve A takıma sürekli oyuncu çıkaracaktır” dedi.

8 BRANŞTA MÜCADELE
Trabzonspor’un Alt yapısına 3 yıldır yatırım olduğunu da söyleyen Kanber, “Bu böyle devam ederse 3-4 yıl sonra bu oyuncuların bir çoğu A takımda oynayacak. Mustafa bu sezon oynamaya başladı. U11, U12, U13, U14, U16 ve U18 ile deplasmanlı gelişim liglerinde oyuncularımızı oynatıyoruz. Gelişim liginde birçok rakip gerçek kadroları ile mücadele ederken, biz ise 18- 20 yaş arası oyuncularımızı oynatıyoruz” dedi.

GELİŞİM TAKIMI LİDER
Gelişim Ligi’nde oynadıkları 7 maçın 6’sını kazanarak lider konumda olduklarını da söyleyen Engin Kanber, “Burada gerçekten çok yetenekli oyuncularımız var. ligde ilk 6 maçımızı kazandık. Son maçımızı ise şanssız bir şekilde kaybettik. Bu takımın burada şampiyon olacağını düşünüyorum. Çünkü hepsi iyi oyuncular ve iyi bir takımımız var” dedi. Altyapıda 3 antrenör olduğunu da söyleyen Kanber, “Bu hocalarımız tüm alt yapı branşlarını çalıştırıyorlar” dedi.

EĞİTİM MASRAFLARI KARŞILANIYOR
Trabzonspor Medical Park takımı sayesinde her geçen yıl Trabzon’da basketbola ilginin arttığını da ifade eden Trabzonspor Medical Park Basketbol Takımı Alt Yapı Koordinatörü Engin Kanber, “Okullarda seçmeler yapıyoruz. Bunun yanında kendi istekleri ile gelip alt yapıya katılıyorlar. Daha yeni alt yapı takımımıza başka illerden 8 oyuncu katıldı. Kadir Özcan Tesisleri’nde kalıyorlar. Birçok alt yapı oyuncumuzu özel okullarda okutuyoruz. 12 öğrencinin eğitim masraflarını karşılıyoruz” dedi.

Son Güncelleme: 26.01.2017 11:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com