20 Kasım 2015 Cuma 11:08
Trabzonspor Star Diye Alıyor, Sönük Yolluyor

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacısmanoğlu’nun biraz da siyasi iradeye ve onun iş dünyasındaki temsilcilerinin vereceği paralara güvenerek, Jose Bosingwa ve Florant Malouda ile birlikte başlattığı, “Dünya Starı transfer ediyoruz” furyasında alınan isimlerin birçoğu hiçbir varlık gösteremeden ve takıma pek katkı yapmadan bavullarını toplayıp tek tek kaçıyorlar. Trabzonspor’dan büyük transfer olarak alınan ve ilk giden Avraam Papadopulos olmuştu. Bu oyuncu oynadığı 10 maçta 884 dakika süre almış ve 1 gol, 1 asist yapmıştı. Ama yaptığı hatalarla da takıma çok sayıda gol yedirmişti.

MALOUDA SÖNÜP GİTTİ
Sezon başında gidenlerden biri de Essaid Belkalem’di. Cezayırlı futbolcu da 24 maçta 3 gol ve 1 asistle oynarken, toplamda 683 dakika sahada kalmıştı. Belkalem, daha çok sakatlıklarıyla gündemde kalmıştı, takım savunması açısından da hatalarıyla ön plana çıkmıştı. Bordo-Mavili takıma büyük umutlarla gelen ve teknik adamları bile yiyen, hatta ‘başkanın prensi’ olarak lanse edilen Florent Malouda ise Vahid Halilhotdziç ile de kavga edince ayrılmak durumunda kalmıştı. Çok şey beklenen ve takımı zirveye taşıyacağı düşünülen Chelsea orijinli oyuncu 29 maçta 7 gol 8, asist yaparken sahada 2 bin 271 dakika kalmıştı.

WARİS DE UMUTLAR SÖNDÜ
Malouda’dan sonra yine önemli bir yıldız diye alınan Alexandru Borceanu geçen sezon kiralık verilmiş, bu sezon da karşılıklı anlaşmayla serbest bırakılmıştı. Borceanu da sakatlığıyla dikkatleri çekmiş, oynadığı 10 maçta, 1099 dakika sahada kalmış ama gol ve asist kaydına Muaffak olamamıştı. Yine büyük umutlarla ve yüksek bedellerle alınan Waris Majeed de tam bir hayal kırıklığına neden olmuştu. Bu futbolcu, 15 milyon Euro’dan yüksek bedelle satılabileceği rüyasıyla toplum uyutulmuştu. Waris, 29 maçta bin 832 dakika oynarken, 4 gol, 2 asist yapabilmiş ve sezon başında ise geldiği paradan daha düşük bir rakamla satılmıştı.

EN İYİSİ BOSİNGWAYDI
Trabzonspor’a yıldız diye gelen Jose Bosingwa en uyumlu ve en etkili isimlerden biri olarak kabul ediliyordu. Chelsea formasını uzun yıllar giymiş olan Bosingwa da, 70 maçta 6133 dakika sahada kalmış, gol atma başarısı gösteremezken, 6 asist gerçekleştirebilmişti. Ama o da birçok kez sakatlıklarla boğuşmak durumunda kalmış, FİFA’ya başvurup serbest olarak gidenler kervanına katılmıştı. Kevin Cosnstant ise Milan’dan büyük yıldız diye alınmasına karşın 33 maçta 2 bin 692 dakika forma giymesine karşın, ancak 3 gol, 2 asistle oynayabildi. Bu futbolcu da, nihayetinde gönderilenler arasında yer aldı.

HEPSİ BİR HAYAL KIRIKLIĞI
Constant, 2,5 milyon Euro bonservis bedeliyle gelmesine, geçen sezon 2 milyon 400 bin Euro garanti para karşılığı oynamasına rağmen, bir varlık gösterememiş, bu sezon da sol bekte kötü performans sergilemiş, sonra da 2 milyon Euro karşılığı anlaşmaya varılarak gönderilenler arasına adını yazdırmıştı. Yatabare de büyük yıldız diye gelen ama yetersiz olduğu için kiralık gönderilenler arasına girdi. N’doye, Cavanda, M’bia, Cardozo, Esteban gibi isimler de henüz beklentileri karşılayamadılar. Bu da, “Bırakın yıldız palavrasını, Trabzonspor gerçeklerine uygun transferler yapın. Her yıldız bir hayal kırıklığı” yorumuna neden oldu.

(SporYorum)

Son Güncelleme: 20.11.2015 11:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com