10 Ekim 2017 Salı 18:30
Trabzonspor taraftarının yeni ismi belli oldu

Trabzonspor tribünlerindeki bölünmüşlüğü önlemek amacıyla yola çıkan bir grup taraftar, tüm derneklerin bir çatı altında toplanacağı Tek Ses Trabzon adı altında kurdukları oluşumun adına Bordo Bereliler ismini verdi. Kararı, yeni oluşum ile ilgili sosyal medyada sürekli bilgilendirmelerde bulunan, grubun öncülerinden Vedat Emre Çakır duyurdu. Çakır duyurusunda ‘Tüm derneklerin birleşmesiyle kurulan yeni derneğimizin adı ortak alınan karar ile 'Bordo Bereliler' olmuştur. Tüm Trabzonspor camiasına hayırlı olsun. Tek ses Trabzon, Bordo Bereliler' açıklamasında bulunurken, bu açıklamadan kısa süre sora Şenol Güneş Spor Kompleksi Trabzonspor Medical Park Stadyumu’ndan bir paylaşımda bulunarak tüm pankartların söküldüğü açıklamasını yaptı.  Derneğin ismi ise gruplar arasında tartışma konusu oldu. Birçok grup dernek isminde ve yeni oluşumda hem fikir iken birkaç derneğin, ismin yeniden tartışılması gerektiğini ifade etmiş.

 NEDEN BORDO MAVİ BERELİLER
Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde beklenmedik şekilde 13 Kasım’da ölen MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu hakkında bilinmeyenleri amcası Tufan Kozinoğlu anlattı. MİT’çi Kozinoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki ‘Mavi Bereli’ komandoların yanına ‘Bordo Bereli’ özel birlikleri kurdu. Trabzonspor’un 5632 nolu üyesi olan Kaşif Kozinoğlu, Trabzonspor’a olan sevgisini böyle gösterdi. Cezaevinde Trabzonspor’un CSKA Moskova maçını izledikten sonra, kendisini ziyarete gelen amcasına, torosan incir reçeli, hamsili pilav bir de Trabzon simidini çok özlediğini söyledi. Amcası, “Çıkınca gider yeriz” dedi ama olmadı. Kaşif Kozinoğlu amcasına, “4 sayfalık bir iddianame var, bunun içinde tek doğru olan benim Trabzonlu olduğum” demişti. Amca Kozinoğlu, memleketine ve işine sevdalı yeğeninin kendisinden çok emin olduğunu vurguluyor.

Kaşif Kozinoğlu kimdir?
MİT Dış Operasyonlar Dairesi başkanı, eski asker Kaşif Kozinoğlu, 1955 yılında Trabzon’da doğdu. 1976 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun olan Kozinoğlu, 1980 yılında Özel Harp Dairesi'nde göreve başladı. 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Tim Komutanlığı'nda İstihbarat Subaylığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'nda görev yaptı. 1995 yılında Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'ndan isteğiyle emekli olup, MİT'e girdi. Ordu'da özel harp dairesinde binbaşı rütbesiyle görev yaparken, Orta Asya'dan sorumluydu. Suriye, Bosna-Hersek ve Afganistan'da da görev yapan Kozinoğlu, Eylül 2010'da müsteşar Dr. Hakan Fidan'ın talimatıyla "Baş Müşavir" sıfatıyla Asya Bölgesi'ne atandı. Bu tarihten itibaren de 5 defa yurt dışı görevine gönderildi. En son 9 Mart'ta görevinden dönen Kozinoğlu'nun Mayıs 2004'te Alaattin Çakıcı'nın yurt dışına kaçışı olayında Çakıcı'nın yakın adamları ile telefon görüşmesi yaptığının ortaya çıkarılmasından ötürü ifadesine başvuruldu ve davası devam ederken 13 Kasım 2011'de Silivri Cezaevi'nde vefat etti. Trabzonspor aşkına

BORDO BERELİLER!

MİT’çi Kozinoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinde bulunan ‘Mavi Bereli’ komandoların yanına ‘Bordo Bereli’ özel birlikleri kurdu. Trabzonspor üyesi olan Kozinoğlu, Trabzonspor’a olan sevgisini böyle gösterdi. Tutuklu bulunduğu Silivri’de Trabzonspor’un CSK Moskova ile oynadığı maçı izledikten sonra, kendisini ziyarete gelen amcasına, torosan incir reçeli, hamsili pilav bir de Trabzon simidini çok özlediğini söyledi. 

Son Güncelleme: 10.10.2017 18:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com