22 Nisan 2018 Pazar 04:05
Trabzonspor’da birlik ve beraberlik yemeği

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu, Trabzon'da bulunan Trabzonspor’un kurucuları, eski başkan, yönetici ve kurullarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki Medical Park Stadyumu'nda düzenlenen tanışma ve sohbet toplantısına geniş bir katılım sağlandı.

Başkan Ahmet Ağaoğlu kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bizi diğer takımlardan farklı kılan bir çok faktör vardı ama en önemlisi birlik ve beraberliğimizdi. Biz bunu kaybettiğimiz zaman gücümüzden çok şey kaybediyoruz. İrtifa kaybediyoruz. Biraz bir birimize yaklaştığımız zaman fotoğraf farklılaşıyor. Bu sefer dışardan bize kafa çeviriyorlar ve rahatsızlıkları hemen su üstüne çıkıyor. Şu anda kimse bizimle ilgilenmiyor. Çünkü içimizde olması gereken birliği ve beraberliği, dayanışmayı ne yazık ki ön plana çıkaramadık. İnşallah bugünden sonra çok daha farklı bir şeklide bu birlik ve beraberliğimizi çok farklı seviyelere çıkartırız çünkü Trabzonspor herkesin bir değeri. Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor'un hizmetkarıdır. Hizmet etmeye geldim. İnşallah Allah nasip ederse laikiyle bunu yaparım. Bu bir gelenektir. Bundan sonra daha da ileriye taşınması lazım. Bunu da ancak bizim birlik ve beraberliğimiz sağlar. Bundan da hiç şüphem yok, tereddüttüm yok. İstanbul'da bir gazeteci, 'İstanbul'dan Trabzon'u nasıl yöneteceksin?' dedi. Ben de kendisine , 'Bize her yer Trabzon' dedim. Bu ülkede genel kurula Mardin'den, Diyarbakır'dan, Muş'tan, Siirt'ten, Antalya'dan, Erzincan'dan oy vermek için katılan delegeler var ise bu takımın sırtının yere gelmesi mümkün değil. Sadece birlik ve beraberlik içinde birbirimize omuz vermemiz gerekiyor. Bu organizasyonu İstanbul'da da yapacağız. Türkiye genelinde de bu tarz organizasyonlarımız olacak."

Ağaoğlu'ndan sonra söz alan eski Başkan Faruk Özak şunları söyledi: "Bugün yapılan organizasyon için yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Zor günlerden geçiyoruz, ama büyük takımlar, büyük düşünenler bu zorlukları aşarlar. Bunun da nasıl yapılacağı belli. Biraz dağıldık, bunu toparlamamız lazım. Hizmet edenleri hatırlamak lazım. Azim ve kararlılık lazım. Trabzonsporluların katkılarını almak lazım. Bu da çok büyük fedakarlık istiyor. Şehirden başlamak lazım. Şehrin mücadeleye hazır olması gerekiyor. Biz büyük kulübüz. Enkaz edebiyatı yapmamamız lazım ama durumu da bilmemiz lazım. Güçlerimizi birleştirmeliyiz. Hepimize görevler düşüyor. Bunlar belli, geçmişte yapıldı, şimdi de yapılabilir. Çok kısa zamanda demiyorum, hayalci olmamak lazım. Hepimizin Trabzonsporluluk dediğimiz, Trabzonsporlu olmanın gururunu yaşayanlar sorumluluklarını da yaşamalıdırlar. Trabzonspor'u yönetmek zorlaştı. Hepimiz ölene kadar mücadele edeceğiz. İstişare etmeyince de bazı hatalar oluştu. Geçmişe bakmamak lazım artık. Buraya gelmenin bir sonucunda da bize görevler düştüğünü hatırlatmak isteriz."

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da şöyle konuştu: "Bugüne kadar Trabzon'a hizmet etmiş diğer başkanlar gibi biz de Trabzonspor'un hizmetkarı olmaktan şeref duyarız. Bunu zaten bir vazife olarak biliriz. Ben bu yönetimin, Trabzonspor ruhunun başarılı olacağına gönülden inanıyorum. Sayın başkanımız Ahmet Ağaoğlu ile birkaç defa bir araya gelmek nasip oldu. Çok çeşitli konular üzerine konuşuldu ve konuşulmaya devam edilecek. Bir tek söyleyeceğim var. Bizim imza atacağımız ne varsa bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. Bir kampanya başlatalım. TTSO, meslek kuruluşlarımız, STK'larla 'haydi bakalım' diyeceğiz. Bütün billboardları, otobüs duraklarını, köprüleri, siteleri, her yeri ayağa kaldırın. Böyle bir kampanya yapmak ve başlatmak lazım. Ben 3-5 aylık maaşımı veririm. Problem yok. 50 bin kişi 10 bin lira verse 500 milyon eder. Trabzonlu insan sayısı dört milyon. Köydeki Asiye Teyze 1 lira verse, iş adamımız 10 bin lira verse böyle böyle borcu kapatırız.''

Trabzonspor’un kurucularından Nizamettin Algan ise yapılan hatalardan vazgeçilmesi gerektiğini ifade ederek, “Özümüze dönmeye bakacağız. Birlik ve beraberliği sağlayıp gücümüzü buradan alacağız. Buna yürekten inanıyorum ve hasretle bekliyorum” diye konuştu.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, kurullar olarak her zaman Trabzonspor’un arkasında olduklarını vurgulayarak, “Bu kitlenin burada olması yönetime güç verir. İnşallah onlar da bundan sonra doğru adımlarla, koydukları hedeflerle, doğru icraatlarla başarıyı yakalarlar. Biz kurullar olarak her zaman Trabzonspor’un arkasındayız. Yapılacak olan çalışmalarında ön planında Trabzonspor’un menfaati olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com