20 Ocak 2016 Çarşamba 10:40
Trabzonspor'da Yeni Gündem Tolunay Kafkas

Trabzonspor’da yeni seçilen Muharrem Usta ekibi uzun bir süre teknik direktör arayışını sürdürdü. Özellikle Romen çalıştırıcı Mircia Lucescu gündemin birinci maddesiydi. Ersun Yanal, Reejkaard ve Ramos isimleri de sıkça dile getirildi. Ancak son dönemlerde bu konu rafa kaldırıldı. Takımın hem kupa, hem lig mücadelesinin içinde olması ve teknik adam tartışmasının takımı olumsuz etkileyeceğinin düşünülmesi nedeniyle, “Kulübüyle sözleşmesi devam eden Mircia Lucescu konusu sezon sonuna kadar rafa kaldırılmıştır” şeklinde bir açıklama yapıldı. Yine de bu isimle ilgili umutların tükenmediği dile getiriliyor. 

Lucescu’nun olmaması halinde çok farklı bir ismin, değişik bir nedenle gündemin ilk maddesi haline geleceği ileri sürüldü. Bu ismin de Tolunay Kafkas’tan başkası olmayacağının altı çizildi. Sadri Şener tarafından göreve getirilen ancak İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kendisiyle görüşme gereği dahi duymadan işine son verdiği Kafkas, bunun üzerine kulübü mahkemeye vermiş ve 3 milyon 800 bin lira tazminat kazanmıştı. Trabzonspor’un itirazıyla mahkeme hala devam ediyor.

KAFKAS’IN NE DİYECEĞİ MERAK EDİLİYOR

Muharrem Usta yönetiminin, taraftarın gözünde hala opsiyonu olan Tolunay Kafkas’ı göreve getirip, hem ödenecek tazminattan kurtulmak, hem de bu ismin başarılı olması yolunu açmayı hedefleyeceği belirtildi. Böyle bir düşüncenin Tolunay Kafkas tarafından nasıl karşılanacağı henüz net olarak ortaya çıkmış olmamasına rağmen, olumlu yaklaşım göstereceğine ve yarım kalan işini de tamamlayacağına inanılıyor. Kafkas’ın parayı çok sevmediğinden yola çıkılarak kazandığı tazminatın da üzerini çizmesine kesin gözüyle bakılıyor

(Spor Yorum)

Son Güncelleme: 20.01.2016 10:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com