07 Kasım 2012 Çarşamba 11:10
Trabzonspor'daki Büyük Çöküşün Nedenleri Neler?

BÜYÜK ÇÖKÜŞ! 

Antalyaspor mağlubiyetiyle ağır yara alan Trabzonspor’da tarihi bir çöküş yaşanırken, Trabzonspor muhabirimiz Güngör Kaya bu gidişin nedenlerini masaya yatırdı. İşte çarpıcı gerçekler… 

YÖNETİM

Hafta arasında yönetimin yaşadığı siyasi krizin gölgesinde Antalya’ya giden Trabzonspor’da moraller maç öncesi bozuktu. Yönetimden sadece dört kişi kafile ile Antalya’ya gitmişti. Soğuk rüzgarlar maç öncesinde kendisini iyiden iyiye hissettirmişti. Yönetim içerisindeki krizin takıma yansıması da oldukça olumsuz bir hava yansıtmıştı. İşte bu hava Antalyaspor maçında mağlubiyeti getiren etkenlerden sadece bir tanesiydi. Hem Teknik Direktör Şenol Güneş, hem de oyuncuların bu krizden etkilendiği açık bir biçimde ortadaydı. 

FUTBOLCULAR

Muhtemeldir ki hafta arasında yönetim içi krizi hem televizyonlardan, hem de gazetelerden okuyan oyuncuların konsantrasyonu bozulmuştu Antalyaspor maçı öncesi. Antalyaspor karşısında golünü atan Adrian, gol sevincini hocasıyla bile paylaşmadı. Çünkü bu haftaya kadar tercih edilmemişti ve doğal olarak tepkiliydi. Öte yandan oyuna sonradan giren futbolcuların takıma hiç katkısı olmadı. Aksine Trabzonspor’un vites küçültmesine neden oldular. Rakip takımın maç boyunca koşan elemanları karşısında ne hikmetse 20 dakikada yoruldular. Birkaç oyuncu dışında takım ruhu denilen hiçbir şey yoktu sahada. 

TEKNİK HEYET

Mağlubiyette oyuncular kadar Teknik Direktör Şenol Güneş’in tercihleri de eleştiri oklarını üzerine çekti. Ligin 10. Haftası olmasına rağmen henüz bir kadro istikrarı yakalayamadı. Takım içerisindeki dengeyi bir türlü oturtamadı. Kadro seçimi ve oyuna müdahaleleri hep eleştiri aldı. Formsuz olan Volkan, Olcan, Serkan gibi oyuncuları tercih etti. Formda olan Emre Güral’a şans vermedi. Bu nedenle sahada maçı kaldırabilecek kondisyonda oyuncu eksikliği hissedildi. Özellikle maçın ikinci yarısında rakibin baskısı bariz biçimde ortadaydı ve hoca bu baskıyı püskürtecek hamlelerde bulunamadı. 

İŞTE ANA NEDENLER 

1-Balık baştan kokar misali Başkan yönetime, yönetim de Başkan’a güven ve destek vermiyor.

2-Bazı yöneticiler Başkan Sadri Şener’i kupa davasında yalnız bırakırken, bilerek veya bilmeyerek rakiplerin ekmeğine yağ sürüyor. 

3-Bugüne kadar kağıt üstünde var olan Divan Başkanı bile kulübün yönetiminde söz sahibi oluyor.

4-Yönetim içerisindeki krizin takıma yansıması futbolcuları olumsuz etkiliyor.

5-Ekonomik sıkıntılar bazı oyuncuların kazan kaldırmasına neden oldu.

6-Teknik Direktör Şenol Güneş takım içerisindeki dengeleri kurmakta zorluk çekmeye başladı.

7-Teknik Direktör Şenol Güneş’in aklı halen daha saha dışı olaylarında kalmış. Camiadaki bölünme Güneş’i de ortadan bölmüş.

8-Şike sürecinde Fenerbahçe camiası kenetlenirken, Trabzonspor camiası parçalanmış.

9-Futbolcuların saha içerisinde kazanma arzusu yok denecek kadar az.

10-Trabzonsporluluk ruhu yabancılaştırılma problemi nedeniyle kaybolmuş.

11-Taraftarlar rakipler için cehennem olan Avni Aker’i sıradan bir stadyum haline sokmuş.

İlkhaber Özel

Güngör KAYA

Son Güncelleme: 09.11.2012 16:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com