12 Şubat 2018 Pazartesi 13:51
Trabzonspor’dan şok FIFA açıklaması

Trabzonspor’dan FIFA’da devam eden şike süreci adına bir açıklama yapıldı. Trabzonspor’un yaptığı açıklamaya göre FIFA’dan gelen ilk haberler umutlu değil. Öyle ki FIFA Disiplin Kurulu Başkanı adına Trabzonspor’a gönderilen yazıda, “Verilecek bir karara halel gelmemek üzere” görüş bildirdiklerin ifade ediyor. FIFA’nın şike süreci ile esas kararını ise henüz vermediği kaydedildi.

 FIFA’nın gönderdiği yazıda kısacası, “Trabzonspor davasında haklı da olsa, FIFA’da Trabzonspor lehine bir karar da çıksa, biz yerel liglere karışamayız” yorumu yapılıyor. Yalnız FIFA’nın bundan önceki birçok yerel liglere karıştığı da ortadayken, İnfantino’nun bu işte büyük parmağının olduğu açıkça görülüyor.

İşte Trabzonspor’dan yapılan resmi açıklama; “Bilindiği üzere, Trabzonspor Camiası, 2010-2011 sezonunda yapılan şike ve teşvikle mağdur edilmiştir. Camiamız; adalet, ülke sporu ve insanı için mücadelesini sürdürmektedir.

Kulübümüz son olarak, 3 Temmuz 2017 tarihinde yaptığı başvuruyla, FIFA’yı göreve davet etmiştir. FIFA Disiplin Kurulu Başkanı adına gönderilen yazıda; “Verilecek bir karara halel gelmemek üzere”, şike sürecine müdahil olmama yönündeki görüş, Kulübümüz’e iletilmiştir. FIFA’dan gelen bu bilgilendirme yazısı şaşırtıcı değildir. Zira şike sürecinde, FIFA Başkanı Gianni İnfantino’nun da içinde olduğu ilişkiler ağı, Fransız Le Monde ve İngiliz The Guardian gazeteleri tarafından tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Trabzonspor Kulübü; şikeyle gasp edilen haklarını geri alana kadar mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da gerekli tüm başvurular Kulübümüz tarafından yapılacak ve titizlikle takibe devam edilecektir”

Son Güncelleme: 12.02.2018 14:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com