28 Aralık 2012 Cuma 14:35
Trabzonspor'lu Taraftarlar TFF'yi İstifaya Çağırdı

Trabzonspor Yönetim Kurulu, Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles'in cezasının 11 maçtan 4 maça indirilmesinin ardından sert açıklamalarda bulundu ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) kurullarıyla birlikte istifaya çağırdı.

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "TFF Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles'in cezasının indirimiyle ilgili almış olduğu karar Türk futbolundaki tükenmişliğin en üst seviyeye ulaştığının son çarpıcı göstergesidir. Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu adeta bir kulübün her türlü haklarını koruyup gözetmeye hevesli bir yapıda olduğunu bu tavrıyla bir kere daha gözler önüne sermiştir. Bugüne kadar o kulübü koruyup gözetmek doğrultusundaki görevini başarıyla yerine getiren,

Tahkim Kurulu biran önce sorumluluğu çerçevesinde işten el çekmeli, mensupları da köşelerine çekilip vicdanlarıyla baş başa kendi muhasebelerini yapmalıdırlar" denildi.

"ŞİKE, IRKCILIK VE HAKARETTEN SONRA HAKEMİ TÜKÜRMEDE SERBEST HALE GELMİŞTİR"

Açıklama şu şekilde devam etti:

"Tahkim Kurulu'nun özenle koruduğu ayrıcalıklı kulüp için artık şike, ırkçılık ve hakaretten sonra hakeme tükürmek de serbest hale gelmiştir. Üstelik bu kararın şike zanlısı ve suçlusu ayrıcalıklı kulüp yöneticilerinin TFF binasına kadar gelerek Federasyon Başkanı'yla yaptıkları pazarlıkların ardından alınması, hukuksuzluğun nasıl bütün ülke önünde fütursuzca sergilendiğinin büyük ispatıdır"

"TFF ÜYELERİNİN VE KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN BU KARARDAN SONRA HANGİ TAVRI TAKINACAĞINI MERAKLA BEKLİYORUZ"

"Kulüpler Birliği 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' sorumsuzluğuyla hareket etmektedir" denilen açıklamada, "Elbette Türkiye Futbol Federasyonu'nun içerisinde de bu gelişmelerden rahatsız olan dirayetli ve haysiyetli mensuplar bulunmaktadır. Onlara düşen; bu anlayışları çerçevesinde görevi bırakmaları, gerekçelerini kamuoyuyla paylaşmaları, futbolumuzun içine düştüğü çirkin tablonun değiştirilmesi adına öncülüğü yapmalarıdır. Kulüpler Birliği ise bu tiyatroyu seyretmekte ve 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' sorumsuzluğuyla hareket etmektedir. Artık bu birliğin mensupları da biran önce kendilerini gözden geçirip bugün başkalarına yaşatılan haksızlıkların yarın karşılarına çıkabileceğini unutmamalıdırlar. Kulüpler Birliği'nin yaşanan bu gelişmelere karşı hangi tavrı takınacağını da büyük bir merakla beklemekteyiz. Ayrıca sahanın ortasında hakarete uğrayan ve yüzüne tükürülen FIFA listesinde yer alan hakem Halis Özkahya'nın da bundan böyle hangi psikolojiyle maçlara çıkacağı, otoritesini nasıl sağlayacağı ve gördükleriyle ilgili raporları ne düşünerek kaleme alacağı iyice düşünülmelidir. Ama belli ki bu detaylar Türk futbolunu yönetip sözde adalet dağıtanların umurunda bile değildir" ifadeleri kullanıldı.

Karadeniz temsilcisi, kendilerini verilen 1 maç seyircisiz oynama kararı ile ilgili olarak ise, "Aynı federasyonun Disiplin Kurulu, Galatasaray ile Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynadığımız maçın ardından kulübümüze seyircisiz oynama cezası vermiştir. Ancak ne garip tesadüftür ki bu müsabakada yabancı madde isabet eden oyuncu Trabzonspor formasını giyerken Karabük'te yüzüne atılan sert buz parçasıyla yaralanmış fakat bu eylemle ilgili olarak aynı yaptırım uygulanmamıştır" açıklamasında bulundu.

"TFF KURULLARIYLA BİRLİKTE TÜRK FUTBOLUNDA ELİNİ ÇEKMELİDİR"

Açıklamanın son bölümünde şu ifadeler yer aldı:

"Sırf bu çelişki bile PFDK'nın formalara göre nasıl karar verdiğinin en çarpıcı göstergesidir. Bu federasyonun bütün kurullarıyla birlikte Türk futbolundaki misyonu uzun zaman öncesinden sona ermiştir. Gelinen nokta bardağı taşıran son damladır. Bu nedenle biran önce yapılması gereken görevi bırakmaları, ülkemizi ve futbolumuzu kendilerinden kurtarmalarıdır."

Son Güncelleme: 28.12.2012 14:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com