16 Ocak 2013 Çarşamba 11:28
Ulaş Özdemir:

Hürriyet gazetesi dün 1461 Trabzon Fenerbahçe maçıyla alakalı yapmış olduğu tam sayfa haberde, basın tribünün de olaylar yaşandığını iddia etmiş hatta bir gazetecinin “Cristian’ın ayağını kırın” şeklinde bir ifadesi olduğunu savunarak, Trabzon hakkında hiçte hoş olmayan ifadelerle haberleri Yayınlamıştı.

1hab.20130116112903.jpg

Gün boyu sosyal medyadan taraftarların tepkilerinin odağı olan haberin yazarı Ahmet Ercanlar’ın ”Tsyd’ye desteğinden dolayı teşekkür ederim” şeklinde mesajlarını okumuştuk.

twit.20130116112924.jpg

Taraftarların özellikle "o bağıran gazeteci kimdi?" Sorularını yanıtsız bırakan Ahmet Ercanlar’dan, bugün beklenen manevra geldi ve bir Trabzonlu yazarı hedef göstermeye çalışıldığı haberin tam metninde;

“TSYD Trabzon Şubesi, Hürriyet’te yer alan “Cristian’ın ayağını kırın” haberinde bahsi geçen gazetecilere ceza verdi. Şube Başkanı Cevat Kol, Sabah Gazetesi Trabzon Bölge Müdürü Ulaş Özdemir’e küfür nedeniyle 3 hafta ceza verdiklerini belirtirken, diğer kişiler hakkında da işlem yapılacağını söyledi. 1461-F.Bahçe maçı sırasında basın tribününde Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman ve F.Bahçelilere ağır küfürler 
edilmişti.”

İfadelerine yer veren hürriyet gazetesinin haberinden sonra konunun muhataplarındaN ulaş Özdemir’e telefon ile ulaştık. Ulaş Özdemir yaptığı açıklamada “ Dünkü Hürriyet gazetesinde çıkan haberden sonra İstanbul TSYD Ahmet Ercanlara kimin küfrettiğini soruyor ve Ahmet Ercanlar benim ismimi veriyor, 3 tane de şahidi olduğunu söylüyor, bunun üzerine TSYD 3 maç değil 2 maç ceza vererek kararı Trabzon TSYD ye bildiriyor. Sadece bir kişinin şikayeti üzerine sorgusuz sualsiz bir ceza veriliyor. Küfür eden ben değil Ahmet Ercanlar’dır. Bu konuda benim de 3 şahidim var. Tüm bunları geçersek, kesinlikle küfür etmedim, ufak tefek tepkilerim olmuştur, acaba Ahmet Ercanlar Saracoğlu’nda maç izlerken hiç tepki vermeden mi maç izliyor.” şeklinde konuştu.

407937_4336455763637_1476862977_n.jpg

Hürriyet gazetesinin bu manevrası ; Trabzon Kürsüsü’ nün son zamanlarda ki çalışmalarının sonucunda bazı çevrelerin rahatsız olduğu,suni bir gündem oluşturarak ulusal medyada görev yapan ve aynı zamanda Trabzon kürüsüsü’nün kurucularından olan Ulaş Özdemir üzerine oynanan bir oyun şeklinde algılandı. 

Son Güncelleme: 17.01.2013 18:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com