30 Mayıs 2018 Çarşamba 14:28
Ünal Karaman Trabzonspor’a imza attı

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un her alanda yapılanmaya gittiğini belirterek, "Bu yapılanmanın en önemli taşlarından biri Teknik Direktörümüz Ünal Karaman olacaktır. Trabzonspor'da kendisiyle birçok dönem mutluluk, zaman zaman da birlikte üzüntüyü yaşadık. İnşallah bu dönem mutlulukların, başarıların çok fazla olduğu, üzüntülerin yaşanmadığı bir süreç olacak" dedi.

Karaman'ın camianın içinden biri olduğunu ve herkes tarafından tanındığını vurgulayan Hacısalihoğlu, yönetim adına kendisinin başarılı olup tüm Trabzonspor'u sevenleri mutlu edeceğine inandığını kaydetti. “Trabzonspor son birkaç dönemdir alışık olduğu, başarılar yaşadığı tarz ve tavrın dışında hareket ediyor” diyen Hacısalihoğlu, “Bunun sonucunda da taraftarlarımız üzüldü, mutlu oldu. Biz fabrika ayarlarına döneceğiz demiyoruz ama güncel şekilde eskiden başarılı olan tarzı, tavrı, oturtmaya, onun üstüne yenilikleri ilave etmeye çalışacağız. Bu anlamda Ünal hoca da, Özkan hoca da bu yapılanmanın en önemli parçalarından biri. Transfer konusunda ise elimizde bir hayli şişkin, yüksek maliyetli kadro var. Kulübe zarar vermeyecek şekilde hızlı, hesapsız bir değişim içinde olmadan ama Trabzonspor'un gerçekleri doğrultusunda yapılması gereken her şeyi bütçemizin imkanı doğrultusunda hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Teknik Direktör Ünal Karaman ise camianın bir parçası olarak kendisine bu görevi tebliğ ettikleri için yönetim kurulumuza teşekkür etti. Karaman, "Ben buraya geldiğim hiçbir dönemde resmi olmadım. Şehirde en yaşlı dedesi, beşikteki bebesi dahil olmak üzere hep kendimden bir parça gördüm. Futbol oynadığım ve daha sonra teknik heyette görev yaptığım süre içerisinde bu şehrin sevinci ile mutlu oldum, hüznü ile kederlendim, ağlamam gerektiğinde ağladım, bunda mahsur görmedim. Kendimi yaşadım. Şehrin kendi değerlerinde değerlerimi örtüştürdüm. Başarı da, acı da yaşayacaksak hep beraber yaşayacağız. Bu çatının, bu şehre değer katan camianın parçasıyız. Eksik olan bir yeri bu camiada tamamlamaya geldik. Gücümüz nereye yeterse, yetmediği yerde bizi destekleyerek, iterek, yerlere düşürmeden, omuzlayarak kaldırmanızı bekliyorum. Taraftarıyla bu camia güzel. İnşallah güç birliği oluşturacağız ve camiamızı hak ettiği yere getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Karaman, “Futbol oynadığınız dönemde, 1995-96 sezonundaki takımın ruhunu, kimliğini sahaya yansıtmaya çalışacak mısınız?” şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı: “Özde onu kaybedersek Trabzonspor kimliğini de kaybetmişiz demektir. Hangi sonucu alırsak alalım o ışığı görmemiz gerekiyor. O ışığı vermemiş oyun anlayışını kabul etmemiz söz konusu değil. Saha içinde gücü ölçüsünde namuslu şekilde mücadele eden bir takım olarak görüleceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Karaman, daha önce zor şartlardaki kulüplerde görev almasına ilişkin ise şunları kaydetti: “Korku benden uzakta. İnandığım değerleri yaşatmak için buradayım. Hayatımın hiçbir döneminde hesap kitap olmadı. Neysem o oldum. Dümdüz yaşadım. Ateşe atlamaktan hiçbir zaman kaçmadım. Çalıştığım kulüpler zordu, zorluklar yaşayan kulüplerdi. Belki camiamızda kendini sorgulayabilirdi. Biz böyle bir evladımızı böyle ateşin içine nasıl attık diye. Gün bugüneymiş. Ben buradaki yangını ateş gibi görmüyorum. Söndürülebilecek bir yangın. Büyük camialar bu tarz sorunları aşabilirler. Çok deneyimli, tecrübeli insanlar görev yapıyor. Ne kadar güçlü Trabzonspor olursa sizlerle biz, birlikte o derece büyürüz. Korku bizden uzakta olsun. Gün güzel şeyleri düşünme günü olsun."

Sporda yerli yabancı kavramını hiç kullanmadığını ifade eden Karaman, sözlerine şöyle devam etti: “Sporda yerli yabancı kavramını hiçbir zaman kullanmadım. İnsanların ‘yabancı’ dediği noktada ben ‘kontenjan oyuncumuz’ dedim. Dışardan hangi oyuncu gelirse gelsin bizim oyuncu. Dışardan gelen oyuncumuz milliyeti, rengi ne olursa olsun bizim oyuncumuzdur. Eğer yüreğini samimi bir şekilde sahaya akıtmışsa hangi milletten olursa olsun o bizim için özdür. Trabzonspor, Karadeniz ve Türkiye'nin lokomotifidir. Geçmişten bugüne kadar kendi bünyesinden yetiştirdiği, sahada kaybettiği zaman o acıyı gözlerinden yaşı akıtarak hisseden samimi insanların olabileceği bir kadro oluşturmaya çalışacağız. Hangi oyuncu olursa olsun yapabileceklerinin en iyisini yapıp onu göğüsleyebilecek bir başta liderin olduğunu bilinmesi bizim için en önemli değerdir. Bunu sağlamaya çalışacağız.”

Anahtar Kelimeler:
TrabzonsporÜnal Karaman
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com