16 Haziran 2017 Cuma 21:32
Usta: “Bu kulübü ayağa kaldırmanın arifesindeyiz”

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, bu akşam İstanbul’da Gurbetçi Gençler’in düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı. Usta, burada güncel konularla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Trabzonspor camiasının başarı istediğini söyleyen Usta, “Hepimiz istiyoruz. Biz büyük bir camiayız. Çok uzun yıllardan beri beklentilerimizin yerine gelememesinin nedeni bizimle alakalı. Elimizde cevher var markamız var. Trabzonspor’umuz var. Heyecanlı bir taraftarımız var. İyi işler ortaya çıkınca her zaman takımına destek olan dünyanın dört bir yanından seferberlik ilan eden taraftarımız var. Herkes özlem içerisinde. Bir başarının yakalanmasını istiyor” dedi.

12 OYUNCU GÖNDERECEĞİZ
Transfer konularına da değinen Usta, “Alacağımız 4- 5 oyuncu var. Göndermemiz gereken 10-12 oyuncumuz var. Geçen sene çok üzüldük. Bu sene ufak ufak kıpırdanmaya başladık. Elimizdeki kadroda iskelet oluşmaya başladı. Bu sezona daha umutla gireceğiz. Her şey çok hızlı bir zamanda olmuyor. Sıkça sabır kelimelerini kullandığımda belki de “yeter artık” dediğiniz dönemler oluyordur.  1995-96 sezonundaki acemiliğimizin ve aceleciliğimizin sıkıntısını 8 sene yaşadık. Sonrasında 2003 de Atay Aktuğ ile başarı yakaladık ama yetinmedik. Sonrasında dağıldık ve uzun zaman aldı toparlanmak. Sonrasında 2010-2011 den sonra da aynısını yaşadık. Kadromuzun kadro derinliği ve kaliteli oyuncu bakımından sıkıntısı var. Bu sezon nokta atışı yapacağız. Alacağımız 4-5 oyuncu da direk oynayacak oyuncular olacak. Bongonda ve Kamil’i aldık. Zeki gitmek istedi bizde izin verdik ve yerine Kamil’i aldık. İspanya’ya gitmiş ve Galatasaray’a gelmiş Bruma nasılsa Bongonda’da öyle. Alacağımız 4 oyuncuda çok büyük efor sarf ediyoruz. Halen daha çalışmalarımız devam ediyor. Herkesin mutlu olacağı 3 yada 4 oyuncu daha alacağız. 2010-2011 den sonraki en başarılı yılımız olacak” dedi.

50 YILIMIZI KARADA, HAVADA VE DENİZDE KUTLAYACAĞIZ
“50 yılımız da çeşitli etkinliklerimiz olacak” diyen Usta, “Denizde karada ve havada Trabzonspor’un 50.yılını şaşalı bir şekilde kutlayacağız. Özlediğimiz Trabzonspor’u bu sene hep birlikte izlemenin hedefini önümüze koyduk. Trabzonspor un zirveye varması 7-8 yılı alıyor. Bunun anlamı şu çökmeye başlayınca 3-4 yılı görüyorsunuz. Çıkışa geçmeye başlayınca 7-8 yılı buluyor. Bu sezon taraftarımızın ve camiamızın olağan üstü desteğe ihtiyacı var. Her gönderdiğimiz oyuncunun maliyeti 7-8 milyon oluyor. Bazı oyuncularda ise 30’a kadar çıkıyor. Göndermeye çalıştığımız 9 oyuncunun Trabzonspor’a maliyete 100 milyon. İşte bu yükün altından kalkmaya çalışıyoruz. Bu kulübü ayağa kaldırmanın arifesindeyiz” dedi.

Son Güncelleme: 16.06.2017 21:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com