28 Haziran 2016 Salı 21:10
Usta:

Karadenizinsesi.com / Spor Servisi - Bordo-Mavili camia bu akşam bir araya geldi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta iftar yemeğinde açıklamalarda bulundu. 

İşte Usta'nın yaptığı açıklamaların satır başları;

12 OYUNCU İLE YOLLAR AYRILDI
"Kampa giden gençler oyunculardan sadece 5'i a takımda görev alacak. 12 oyuncu ile yolları ayırdık. Kulüp bulmaları için onlara yardımcı olacağız. Takımda tuttuğumuz oyuncular genç ve takıma uyum sağlayacağını düşündüğümüz oyuncular. 6-8 civarında oyuncu alacağız. Her bölgeye en az 3 alternatif var. Transfer için Copa Amerika ve Avrupa Şampiyonası bitince transfer politikası hareketlenir. Bizim için de bu böyle olacak. 

TAKIMIN ABİYE İHTİYACI VAR
Bizim şuana kadar bir sol bek transferini oldu. Bundan sonra her an transfer yapabiliriz. Bizim takımın iyi bir abiye ihtiyacı var. O yüzden bir tane iki tane tecrübelerine ihtiyaç duyduğumuz, yaşı büyük oyuncu transfer edebiliriz. 

EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ...
Takip ettiğimiz oyuncular basına ne kadar düşerse işler o kadar karışıyor. Mesela bizim ilgilendiğimiz hiç ortalıkta olmayan bir oyuncuya başka bir kulüp resmi teklif yaptı. Ekibimiz de ki 6 kişinin ortak oyu olmadan hiç bir oyuncu ile ilgilenmiyoruz. En önemli hedefimiz oyuncuların maaşlarını zamanında yatırmak olacak. Geçen sene bunu çoğu zaman yapamadık. Zamanında ödemenin başarının en önemli etken olduğunu düşünüyorum.Takip ettiğimiz oyuncular şuanda takımların da oynadıkları hazır gelecekler. İkinci kampa transferleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Elimizde tutmayı düşündüğümüz yabancılar Esteban ve Akakpo. 

O SİSTEM DEĞİŞİYOR
Trabzonspor 'un disiplin talimatını değiştiriyor. Disiplinsizlige sıfır tolerans. Disiplinsizliğe ağır ceza gelecek. Bunu yakında futbolcularımıza bildireceğiz. Bir kulübün başarılı olması için birinci kural maddi sürdürülebilirliktir. Biz ne aşamadayız derseniz daha çok yolumuz var. Sponsorluk konusunda çok yol aldık. Bu süreç kısa sürede bitecek bir süreç değil. Ayrılmayı düşündüğümüz futbolcularımızla satma veya kiralama yöntemiyle boşta kalmamasını sağlamalıyız. Transfer çalışmalarımız Fransa ağırlıklı sürdürüldü. Ersun hoca burada ama ekibimiz orada çalışmaya devam ediyor.

HİBRİT ÇİMDE LOCALARDA SON DURUM...
Hibrid çim konusu da onaylandı, bugün itibariyle hazırlıklar başladı. Yakında Trabzon'da olacaklar. Skorboard ve koltuklar 1. Sınıf olacak. Stad akıllı stad olacak. Çalışmaları başladı. Localar 3 yıllık satılacak. 120 locayı satmamız lazım. Trabzon'da 35 kişi civarında bir liste yaptık.

PRİM TARTIŞMASI...
Prim tartışmanın öncesinde kendi kulübümüzde prim sistemini sabit sözleşme dışında kazandığımız maçlarda prim, beraberlikte yarışı, yenilgi de ise prim yok. Toplam primlerin yarısını sezon sonuna bırakıyoruz. Avrupaya katılamazsak o prim de verilmeyecek. Muharrem Usta neden Trabzonspor 'a sponsor olmuyor. Bizim şirketimizin basketbol takımına ne kadar yardım ettiğini kulübe sorabilirsiniz. Trabzonspor basketbol dipdeyken sponsor olarak bugünlere geldik.

Son Güncelleme: 28.06.2016 22:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com