Trabzonspor başkanlığı için hiçbir konuda yeterli donanıma sahip olmamasına rağmen, kulübün o gün içerisinde bulunduğu kaos ortamından yararlanıp, işleri katakulliye getirerek başkanlık koltuğuna kurulduğundan bu yana, Hacıosmanoğlu adeta yıkım ekibi gibi çalıştı.
Yönetim kurulu dahil, Trabzonspor’da tarumar edilmemiş hiçbir birim kalmayana dek mücadelesine devam edeceğe de benziyor.
****
Kendi deyimiyle ancak “inek beklerken” daldığı bir hülya olan eline geçirmiş olduğu başkanlık koltuğu Hacıosmanoğlu’na öyle tatlı, öyle vazgeçilmez, öyle itibarlı, öyle ayrıcalıklı gelmiş olacak ki, zatıâlileri yerel mahkemenin aldığı kongre kararının gerçekleşmemesi adına çeşitli gaydırı gubbak yöntemlere başvurarak dosyayı eksik gönderip ardından da kongrenin ileri bir tarihe atılması için Yargıtay’a başvurmuş!
Bu durum Hacıosmanoğlu’nun düştüğü yanlışların, yaptığı eksik işlerin farkında olduğunun ve Trabzonspor’un başında bir gün fazla kalmayı kar bildiğinin apaçık bir işaretidir.
****
Trabzonspor dernekler kanununa göre idare edilen kurumsal bir yapıdır.
Eğer Hacıosmanoğlu farklı hesaplar içerisinde değilse,  kendisine maddi açıdan bir getirisi bulunmayan(!) ve kamuya açık olan bir dernekte, mahkeme kongre kararı almışken ve delegelerin üçte ikisine yakını kongrenin yinelenmesi için imza toplamışken, neden kongrenin ileriki tarihlere taşınması için ısrarcı bir tutum sergiliyor?
Yoksa isminin sandıktan çıkmama olasılığının endişesini mi taşıyor?
****
On sekiz ay içerisinde Trabzonspor’un mevcut borcunu %50’ye yakın arttırması Hacıosmanoğlu’nu kesmemiş olacak ki,  Aralığın 20’sinde gerçekleştirilecek olan Mali Kongre’nin gündeminin yedinci maddesinde “Trabzonspor’un taşınmazlarının satışı ile ilgili tam yetki istemesi” akıllara “ne varsa satıp savma peşinde olan bir yönetici” hüviyetini getiriyor.
Hacıosmanoğlu’nun satış listesine yazacağı kalemlerin başında Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ve Kartal Tesisleri geliyor.
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni Trabzon Havalimanı’na, Kartal Tesisleri’ni ise TOKİ’ye verme peşinde olan Hacıosmanoğlu’nun bu tesislerin ne emeklerle yapılıp bugünlere getirildiğine dair en küçük bir fikri olsa, kıyım yaparcasına bu işleri oldubittiye getirmez.
****
Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor’un “tescilli” son şampiyon başkanıdır.
O tarihlerde Trabzonspor fırtına gibi esiyordu.
Ortalığı kasıp kavuran Trabzonspor, en kötü ihtimalle şampiyon oluyordu.
Başkan Yılmaz “Trabzonspor nasıl olsa her halükarda şampiyon oluyor. Bir farkındalık yaratarak, tarihe geçmek lazım.” diye düşünmüş, Trabzonspor’un o günkü spor duayenleri kendisine tesisleşmenin önemini anlatmıştı.
Mehmet Ali Yılmaz da hiç tereddüt etmeden Türkiye’de tesisleşme adına bir ilke imza atarak Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin temellerinin işaret fişeğini atmıştı.
Daha sonra Başkan Faruk Özak zamanın DSİ, Köy Hizmetleri ve STK’larıyla yapmış olduğu iş birliği sonucunda tesisleri bugünkü durumuna getirmiştir.
Kartal Tesisleri de yine Başkan Faruk Özak’ın girişimleri sonucunda dönemin Gelirler Genel Müdürü Akif Hamzaçebi’nin gayretleri, dönemin İstanbul Belediye Başkanı, şimdiki Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oluru ile yoğun bir emeğin ürünüdür.
****
Beyefendi hazretleri hiçbir şeyin backgrounduyla ilgili yeterince bilgiye sahip olmadan, geçmişe saygı duymadan, gözünü hırs ve makam bürümüş, kısa günün karı mantığına kilitlenmiş bir şekilde hareket ederek bu değerleri satmanın ve yok etmenin hesabını yapıyor.
Bu nasıl bir anlayıştır?
Anlamak mümkün değil!
20 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan Mali Kongre için Trabzonspor sevdalıları, bu tarihi Trabzonspor’u kurtarma günü olarak kabul edip, topyekûn SEFERBERLİK ilan etmelidir.
Belki Hacıosmanoğlu’nun başka şeyleri vardır!
Ama bizim sahip olduğumuz tek varlık Trabzonspor’dur!
Moda deyimle “Bizim üst kimliğimiz TRABZONSPOR’dur!”.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.