Trabzon Dünya Ticaret Merkezi… İstedik ve yaptırdık Ne hayallerle kuruldu. ‘Trabzon’un ticaretine can katacak’ dendi ‘Bölgemizi çekim merkezi haline getirecek’ şeklinde türlü türlü demeçler verildi. 2003 yılında da cafcaflı bir organizasyonla bizzat dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı

Sonra ne oldu peki? Trabzon için hayal kırıklığı olup çıktı. DTM, cami avlusuna bırakılmış bir bebek gibi ortada kalınca, işadamları ve siyasetçiler tarafından da tamamen unutuldu. Bugün gelinen noktada yıkımı gerçekleştirilen DTM’nin yerine, içerinde otel ve kongre merkezilerinin de olacağı bir tesis yapılacak.

Altını çizmek istediğim şey şu; 2003 yılında, Trabzon’un turizm potansiyelini hesaba katmadan DTM’yi Kaşüstü’ne dikenler, bundan sonraki yatırımlar konusunda lütfen sessiz kalsınlar. Yatırım toplantılarında mümkünse mikrofonlarını kapalı tutsunlar. Çünkü bir şehrin ufkunu açmak, önce o şehri tanımaktan geçer. Her yıl artan turist sayısını görmezden gelerek, gidip ölü bir yatırıma imza atarsanız, akabinde de sinek avlarsınız. Bu tarihte böyle oldu. Gelecekte de böyle olacak.

UYAN DA, BALIĞA GİDELİM!
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Fındık fiyatlarının düşmesinde oligopol yapının olduğunu gördük” demiş. Uyan da balığa gidelim. Kaç yıldır o koltuktasın, Bunu yeni mi öğrendin?

BAHÇELİ VE POİNCARE PROBLEMİ!
MHP’de kurultay sancısı devam etmeye dursun, Bahçeli’nin kongre tutumunu gerekçe göstererek istifa eden ilçe başkanlarını geri döndürmek için, Genel Merkez harekete geçti. Bahçeli’nin kurmaylarından biri olan Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, ilçe başkanlarını arayarak, “Davayı sahipsiz bırakmayın. İstifa dilekçenizi geri alın” çağrısında bulunuyor. Trabzon’dan da iki gün önce istifa eden Dernekpazarı İlçe Başkanı Semanur Genç aranmış.

Hal böyle olunca, insan ister istemez şunu düşünüyor: Genel Merkez, istifa eden başkanlara alternatif isimler bulmakta zorlanıyor mu? İstifa eden başkanlarının yerine düşünülen isimler de kongreden yana tavır alıp, gelen teklifi geri mi çeviriyor? Yoksa Genel Merkez kurultay isteyenleri küçük parçalara ayırıp, bertaraf mı etmek istiyor?

Soruları çoğaltabilirim ama bir cevap bulamam. Çünkü bana göre Bahçeli ve kurmaylarını anlamak, ‘Poincare’ problemini anlamaktan daha zordur. Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com