Malouda, Constant, Cardozo, Bosingwa, Musampa, Janko, Marcelinho ve diğer yıldızlar... Omuzlarda geldiler, sahada hiç görünmediler. Bosingwa’yı dışarıda bırakırsak, Trabzonspor’un son yıllarda yaptığı hangi yıldız transferi, takıma katkı sağladı? Cevap, hüsran...

Bir dükkan düşünün... Batmış bir dükkan! Mallarını satamıyor. Raflarında hep günü geçmiş, bozuk mallar! Kasa ise boş... Şimdi bu dükkan sahibi, raflarına son model ürünler mi almalı? Yoksa işini göreceği ürünleri alıp, bu darboğazdan mı çıkmalı? İşte Trabzonspor da aynı bu durumda! Eldeki bozuk “mallar” satılamıyor. Para olmadığı için son model yıldızlar alınamıyor. Geçmişteki hüsran tablo karşımızda dururken, nedir bu yıldız transfer beklentisi? Batıyoruz haberi olan var mı!

Evet, Muharrem Usta ve yönetiminin bu tablodan çok yakınma hakları yok. Çünkü bu durumu bilerek geldiler. En azından %85’ini biliyorlardı diyelim... Onlarda akılcı bir politika yapıp, kemer sıkma uygulamasına gittiler. Teknik heyet ve scout ekibi genç futbolcuların peşine düştüler. İyi de yaptılar! Belki de Trabzonspor taraftarlarını, bu transfer döneminde havaalanlarında göremeyeceğiz. O denli bir transfer yapılmayacak! Ama inanıyorum ki havaalanlarına gidemeyecek olan taraftarlar, Akyazı’da mutlu olacak! En azından futboldan keyif alacak.

Trabzonspor’un transfer listesinin yaş ortalaması 22-23... Bonservise en fazla ödenecek ücret ise 2.5-3 Milyon Euro... Şimdi bu transferlerin tuttuğunu ve 2-3 yıl sonra daha üst rakamlara satıldığını düşünün. Evet, işte o zaman dükkanı kurtarabiliriz...

Bunu Barcelona, Chelsea yaptı. Bakın şimdi neredeler! Daha alt örnek istiyorsanız hemen vereyim; Porto ve B.Dortmund... Peki, Trabzonspor neden yapamasın?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com