19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladık öyle mi? TV’lere bakarsanız öyle... Tabii ki büyük kentlerde. TV spikerine göre tüm yurtta coşku vardı.


Başka bir dünyada mı yaşıyorum? Şu yaşıma geldim böylesine sönük/heyecansız bayram yaşamadım.


Demem o ki; ağaçta yaprak var, çiçek görünüyor ama…


Ağacın kökünde sorun var. Önemli olan da bu zaten…


Sorun kılcal damarlarda…. Eskiden büyükküçük kentlerde, kasabalarda, tüm yurtta yaşanan bayram coşkusu şimdi ilçelerde/ kasabalarda yok artık.


Bu konuyu ciddi anlamda düşünmek


Bir milletvekili adayı, “7 Haziran akşamı, ne Kılıçdaroğlu, ne Bahçeli, ne de Demirtaş olacak…” demiş. “Dikensiz gül bahçesi…” mi yani? -Niçin açgözlüyüz böyle?


MHP adayı esnaf ziyaretleri sırasında umut dağıtmayı ihmal etmedi: -MHP gelecek, esnaf gülecek, demiş. Der de… Özal döneminde “Orta direk” kırıldı, ardından ülke marketler zincirinin kuşatmasına girdi. Ortada esnaf mı kaldı?


Bursa’da işçiler ayakta… OYAK Otomotiv Başkanı Çağlar “Dakikada bir araç kaybediyoruz. Tadımız, tuzumuz kaçtı” demiş. İyi ya, işçiler “kaçan tadı” yakalamak istiyorlar. Fena mı yani?


Aile Hekimlerimiz üç gün iş bırakacakmış… Nedeni de, hizmet kusuru olanlara verilen ceza puanının 5’ ten 20’ye çıkarılması… Üç gün işe gelmemek yanlış bir uygulama olur. -Hastaların ne kusuru var ki?


Adayın biri ne demiş biliyor musunuz? -Beklenti çıtasının en yüksek olduğu noktada Trabzon’a geldik… Anlaşılan acemi garibim… -Sen de vaad çıtanı ona göre ayarla!..

Hadi koçum!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com