Batı’nın ikiyüzlülüğü sürüyor. Sabah haberlerinde dinledim. Halep ve çevresinde oturan yüz binlerce insan Suriye’deki savaş nedeniyle kurtuluşu Türkiye’de görüp sınır kapılarımıza akın ediyorlar. Başka ne yapabilirler ki? Batı gelip Suriye’de iç huzuru bozmak, savaş çıkarmak için buraya silahlı güçler soktular. Böylece savaş çıkardılar... Sonuçta, yıllardır bu ülkede dirlik-düzen kalmadı. Son olarak Suriye ile daha önceden ittifak halinde olan Rusya buradaki iç savaşa müdahale edince Batılı Güçler’in hesapları alt-üst oldu. Oldu ama şimdi Rusya’nın desteğindeki Esat güçleri iç savaşa hiç karışmayan/savunmada kalan Suriyeli Türkmenleri yerlerinden/yurtlarından etmek için üzerlerine savaş uçaklarıyla bomba yağdırmaya başladı. Bu da Rusya’nın Suriye yönetimini arkalanmasıyla yaşanan bir dram... Bu arada olan Türkiye’ye, Türklere oluyor. Suriye’yi karıştırıp batağa iten güçler yüz binlerce insanını sınırlarımıza dayanmasına ne diyorlar biliyor musunuz? “-Sınıra dayanan/gelen insanlara kapıları açın!..” Emriniz olur... Ne demek, hemen açalım da, siz bu dramın neresindesiniz? Bu sahte oyunu sahneye koyan sizler değil misiniz? Daha önceden de açmadık mı kapıları? Ne gibi yeterli yardım yaptınız. Gelenlerin yaşadıkları dramlara gözlerinizi; feryatlarına kulaklarınızı tıkamadınız mı? Şimdi de Rusya bu oyuna dahil olunca sizler neden seyirci rolüne geçtiniz?

Bitmedi, ikiyüzlülük devam ediyor. Yine sabah haberlerinde dinledim. Kuzey Kore’nin despot yönetimi uzak mesafeli füze atimi yapınca Batılı dostlarımızın(!) keyifleri birden kaçtı. Hep bir ağızdan yapamazsın, edemezsin, deneyemezsin diye tehdit vari konuşmuş, beyanat vermişlerse de Kuzey Kore dinlemedi. Füze ateşlendi fezaya... Ateş düştü Batı’ya... Neymiş, bunu yapamazsın! Peki, Kuzey Kore Batı’yı dinlemedi, denemesini yaptı, füzesini attı. Şimdi ne olacak? Dünya egemenliğini ellerinde tutan güçler bunu derin derin düşünsünler... İran’la hangi şartlarda ortak görüşte buluştularsa Kuzey Kore ile de ayni yolda arkadaşlık yapacaklar.

Ara yerde kalanları kimse görmek istemiyor. Çünkü uluslararasi vicdan çoktan iflas etti. Suriye, Irak ve dram yaşanan diğer İslam ülkeleri füze yapamadıklarının cezasını mı ödüyorlar dersiniz?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com