Trabzonspor bu sezona öyle kötü bir başlangıç yaptı ki tüm camiayı hayal kırıklığına uğrattı. Fakat bu kötü durumu umursamazlıktan gelen başkanla hocamız aynı ağızdan çıktığı belli olan beyanatlarla bizleri oyalıyorlar.

Yok bu takım ayağa kalkacak, yok efendim biz bu takıma kefiliz gibi kandırmacalarla ne yapmaya çalışıyorsunuz. Evet bizde Trabzonspor’umuzun ayağa kalkmasını istiyoruz. Kötü gününde bile yanında olalım diyoruz ve fazla sesimizi çıkartmıyor, yumuşak bir şekilde eleştiri yapıyoruz bunun da nedeni tabi ki takımımızı sevmemizden ileri geliyor.

Bakın ey Trabzonspor’u yönetenler; eğer hocanın yanlışlarına bir tepki bir tavır koymayıp onun yanlışlarına ortak olursanız o zamanda biz o Trabzon şehrini ayağa kaldırmasını biliriz. Bu söylemlerimi ister tehdit olarak isterseniz uyarı olarak kabul edebilirsiniz. Bizler Trabzonspor’umuzu hiç kimsenin eline oyuncak gibi bırakacak değiliz. Bak sevgili başkan kardeş, sizin nasıl bir emrivakiyle Trabzonspor’un başına geldiğinizi tüm camiamız biliyor. Şimdi o güçler ellerini ceplerine atsınlar ama bize verilen bu sadakalar gibi değil gerçek bedelimizi istiyoruz. Trabzonspor ucuz takım değildir hele hele oyuncak hiç değildir. Benim bu deneyimlerimden çok insan bir şeyler çıkartmıştır. Bilsem kellem gidecek yine de bildiklerimden asla dönmem ve kimseye de bu konuda taviz vermem.


SADİ TEKELİOĞLU DA KİM?
Gazetelerde gururla okuyorum. Trabzonspor’un alt yapı takımları fırtına gibi esiyor, bütün kategorilerde de gollere doymuyorlarmış. Peki bu genç evlatlarımızı kim yetiştirip bu hale getirdi de Trabzonspor’umuza armağan etti. Tabiki Sadi Tekelioğlu ve ekibidir. Peki nerede bu kardeşlerimiz derseniz başkanımız tarafından aforoz edildiler derim. Bakın sevgili başkanımız Sadi hocadan ikinci intikamını nasıl aldı. Bütün takımlar hocalarını aldılar, ligler başladı, ondan sonra Sadi Tekelioğlu’nun işine son verdi ki hiçbir takımla anlaşamasın ve boşta kalsın, ben de hıncımı ondan böylece almış olayım. Yazık bizlere. Koskoca Trabzonspor’un başkanı nelerle uğraşıyor. Bunlar çok küçük düşürücü işler. Benim kulübümün başkanının kulüp yöneticiliğinin doruk noktasında olması lazım. Büyük düşünmesi lazım, biz böyle bir başkan istiyoruz.


ERSUN’UN TUTKULARI
Bütün spor adamları hep aynı tezi savunuyor ve söylüyor. Trabzonspor erken gol yedi mi toparlanamıyor, aksine tamamen çözülüyor. Futbolcularımızdaki bu kırılganlığın giderilmesi lazım. Peki bunu kim yapacak, futbolcuları kim motive edecek? Tabi ki bu takımın hocası Ersun Yanal bu işi yapacak. İsterlerse ben gelip futbolcuları motive edeyim, Ersun da Bodrum’daki yuvasına veya İstanbul’daki gece kulüplerine gidip eğlensin. Bak Ersun kardeş sen her fırsatta “ben bu şehrin insanlarını çok iyi tanıyorum” diyorsun ama sen bu insanların örf ve adetlerini hiçe sayarak alemli yaşantına devam ediyorsun. Trabzonspor mağlup olduktan sonra senin bu davranışların benim memleketimin insanına ters gelir, bunu bir kere kafana koy. Sen sadece parayı tanıyorsun onun için de kişiliğinden hep ödün veriyorsun.


DERDİMİZ SCOUT EKİBİ!
Bir yanlışta bu scout ekibinin kurulması. Ha ekip kurulsun ama doğru adamlardan oluşması lazım. Şu anki ekipte kimler var, bunlar kimin adamları, nasıl seçildi, bunları kim yönlendiriyor bilmiyoruz, sadece duyumlara göre konuşuyoruz. Nevzat Aydın adındaki yönetici kardeşimiz bu işi organize etmiş, işin başında da yine o varmış. Peki bu Nevzat kardeşimiz futboldan nedenli anlıyor bilmiyorum. Acaba scout ekibine mi çok güveniyor? Ama alınan futbolcular ortadayken bu şahsiyetlerin futboldan ne kadar anladıkları anlaşılıyor.


MALATYALI HOCAMIZ!
Ben hiç kimseyi küçümseyecek konumda değilim de kendi öz evlatlarımızı kovup kaleci antrenörünü bile Malatya’dan almamız biraz garip değil mi? Alt yapı sorumlusu ve diğer tüm hocaları dışarıdan getirmek Trabzon camiasına büyük bir hakarettir. Trabzonspor’un prestijini yerle bir etmektir, bunun farkında mısınız bilmiyorum ama böyle davranırsanız o koltuktaki ömrünüz bana göre çok fazla olmayacaktır.

NOT: Futbolu bilenlere danışmanız, sizi küçültmez, aksine yüceltir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com