Trabzonspor’un son Fenerbahçe maçında yaşanan olayları tasvip etmediğimizi tekrarlayalım. Ancak bunu yaparken de görsel ve yazılı basında adeta linç edilen, biran önce en ağır şekilde cezalandırılması istenen Trabzonspor camiasının gözüne sokarcasına alınan, “2 dakika düşün” kampanyasına tepki göstermemek olmaz.

Bugüne kadar ülke futbolunda gerçekleşen onlarca çirkin olayda bırakın bir protesto kampanyası yapmayı, cezaları dahi güçlükle verenlerin bu kampanyayı başlatmalarındaki esas amaç cidden olayların önüne geçmek midir, yoksa Trabzonspor’u daha da toplumun önüne atmak mıdır?

Eskişehirspor maçı öncesi de yapılmak istenen bu protestoya sırtını dönerek cevap veren Trabzonsporlu futbolcular, belki de sezonun en anlamlı ve en demokratik eylemine imza attı. Evet, sırtını dönüyor Trabzonspor ama sadece kulüpler birliğine değil. 

TFF’ye, hakemlere, mahkemelere ve adaletli olmayan herkese. Bu arada maçta hakemin verdiği penaltıyı izledikçe tekrarlıyorum, 2 dakika size yetmez hayatınız boyunca utanın.

Maç esnasında Eskişehir’de taraftarların oluşturduğu atmosferden etkilenmemek ise mümkün değil, 7’den 70’e hemen herkesin formayla tribündeki yerlerini alması, küme düşmeme mücadelesi veren bir takımın dolu tribünlere oynaması futbol adına güzel.

Neden Trabzonspor tribünleri dolmuyor diye düşündüğümüzde, şehirde bir sosyolojik araştırma yapmak gerekir. Zira 2010-11 sezonundan sonra bir futbol şehri olan Trabzon’da futboldaki adalete olan inanç bitmiştir. Bu da ister istemez tribünlere olumsuz yansımakta.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com