Erdoğan Beder’in 6 aylık bir il başkanlığı tecrübesi oldu. 2007 seçimlerinde Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı yapmış ve seçimde rekor oy oranına ulaşmış bir isim. Beyefendi ve mütevazı bir kişiliğe sahip...

Yapabileceği bir yardım varsa yardımını kimseden esirgemeyen birisi. Siyasette vefa varsa en büyük örneği Erdoğan Beder’dir.

2007 seçimlerinin ardından seçim kazanmış bir il başkanı olarak herkes göreve devam etmesi gerektiğini söylüyordu.

Ancak Beder, yol arkadaşı Ahmet Metin Genç’i işaret ederek bu koltuğu kendisinden vekâleten aldığını, seçimlerin bittiğini ve koltuğu gerçek sahibine iade edeceğini vurguluyordu.

Yıllar önce Ahmet Metin Genç ile Ak Parti İl Yönetim Kurulu’nda görev alan Beder, şu anda da Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ in yardımcılığı görevini yürütüyor.

Geçtiğimiz günler de kendisini ziyaret ettim, geçmişi konuştuk.

“2007 seçimlerinde il başkanıydım dedi. O günlerde şimdiki gibi rahat bir ortam yoktu. Çok zor şartlarda seçime hazırlanıyorduk. Miting öncelerinde gençlik kolları ile birlikte il başkanı olarak ben de sabahlara kadar bayrak astım, çalıştım. Hiç de pişman değilim. Bir amacımız vardı. Trabzon için hayallerimiz vardı. Verdiğim emeklerim helal olsun. Dün nasıl bir şevkle partimiz için çalışıyorsak bugünde aynı şevk ve heyecanla Ortahisar Belediyesi için çalışıyoruz” dedi.

Beder’e, ‘Ak Parti’de il başkanlığı seçimi yaklaşıyor, sizce kim il başkanı olur’diye sordum.

 “Herkes olabilir” dedi. Kimin il başkanı olmasına şaşıracağı soruma ise, “Siyasette beni hiçbir şey şaşırtmaz” yanıtını verdi.

 

Ergin Aydın aday mı?

Trabzon Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Merkez İlçe eski Başkanı Ergin Aydın, il başkanlığına adaylık için yeşil ışık yaktı.

“Adaylığı düşünüyorum” dedi.

Peki, ‘Seçimle ilgili çalışıyor musunuz’ diye sordum.

“Bizim arkadaşlarımız var onlar bizim adımıza çalışıyor” dedi.

Ak parti Trabzon da tek adayla seçime gitmek istiyor ama Ergin Aydın, istişarenin önemli olduğunu vurguluyor, dayatma olamayacağını savunuyor.

 

Kofoğlu dinleniyor

Trabzon’un sevilen ve sayılan ailelerinden biri Kofoğlu Ailesi.

Demokrat Parti zamanlarında siyasette de aktif bir aileydi.

Son birkaç yıldır ise bu bayrağı ailede Temel Kofoğlu göğüslüyor.

Bir dönem siyasete Ömer Yıldız’ın başkanlığında, Demokrat Parti İl Başkan Yardımcılığı ile giren Temel Kofoğlu, Ömer Yıldız siyasetten çekilince kendisi de onunla birlikte dinlenmeye çekildi.

Ancak Trabzon’daki tüm siyaseti partiler kendisine aynı çatı altında siyaset yapmak için çağrıda bulunuyor.

Bakalım Temel Kofoğlu hangi partiyi tercih edecek ve siyasette kendisine nasıl bir yol haritası çizecek?

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com