Kötü geçen bir Antep maçından sonra milli ara verildi. Aslına baktığımızda bu aranın bize daha çok yarayacağını söylemek lazım. Çünkü bizim takım toplama bir ekip uyum süresi bakımından bu aralar futbolculara iyi gelir. Fakat Trabzonspor bütün milli maçlardan sonra hep hüsrana uğramıştır. Bu kez de aynı filmi izledik. Yine rezalet, yine kötü sonuç, yine kötü futbol. Hep vurgu yapılıyor sabır sabır diye evet sabrediyoruz ama insan inandığı ve bildiği bir şeye tahammül etmelidir. Şahsen ben bu takıma inanmıyorum onun için sabır etsen de değişen hiçbir şey olmayacaktır. Ersun Yanal’a soruyorum bu transferleri sen mi yaptın yoksa Nevzat Aydın’ın kurduğu Scout ekibi mi? Sizleri kutlamak lazım.

Trabzonspor maça üçlü savunma bloğuyla başladı. Orta sahayı kalabalık tutan Ersun Yanal kaptırılan topları hesaba katmadı. Okay şarlatanının üç top kaybından birini N’Diaye affetmedi ve 34.dakikada Osmanlıspor’u öne geçirdi. Zaten ilk saniyede bile rakip gol kaçırdı. İlk 45 dakikada dört pozisyona giren rakibimize karşın bizim 33.dakikada Suk ile bir net pozisyonumuz var. İkinci yarıya milli kahramanımız Okay ve 3 haftadır yokları oynayan Yusuf ‘u çıkartıp onların yerine Aytaç ve Muhammet ile başladık. Fakat yine pozisyonları cömertçe harcayan taraf Osmanlıspor’du. Herkesin futbolu hep ofansif oynatır diye bildiği Ersun Yanal bu sene sınıfta kaldı.

Bakın koskoca bir maç oynanıyor bizim sadece 33.dakikada Suk’la tek net gol pozisyonumuz var. Trabzonspor’un belki de tarihinde bu kadar cılız bir maçı yoktur. Peki Ersun Yanal senin ofansif futbol felsefen bu mu diye sormazlar mı adama. Sorarlar çünkü alınan bu oyuncuların hepsine sen kefilsin, senin onaylamanla alındılar. Mütevazi bütçeli Osmanlıspor’un göbekte oynayan iki oyuncusu Mehmet Güven ve Musa, savaşçı yapılarıyla Trabzonspor’a geçit vermedi. Genel görüntü olarak Osmanlıspor takımı hazır bir görünüm verdi. Trabzonspor ise sabır ya sabır diye inledi. Trabzonspor’un her maçta en az iki veya üç oyuncusunun çok kötü bir performans sergilediğini görüyoruz. Onun için de istenilen ve arzulanan futbolu sahaya yansıtamıyor. Trabzonspor’da ele avuca gelecek oyuncu sadece Ekici’ydi. Gerisinde her zamanki gibi hayal kırıklığından başka bir şey göremedik. Ama biz yine ya sabır diyelim ve bu takımdan acaba bir şey olur mu diye beklemeye devam edelim.

Teşekkürler X adam
Trabzonspor dar bir bütçeyle başladığı yeni sezonda ikinci önemli anlaşmasını Turkcell ile yaparak derin bir nefes daha aldı. 0561 ile başlayan 61CELL adı altında satılacak bu numaralar karşılığı ilk etapta Trabzonspor’un kasasına 35 milyon gibi hatırı sayılır bir para girdi. Bu anlaşmadan dolayı emeği geçenlere teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Önce Başkan Muharrem Usta’ya teşekkürler. Ardından da bu işlere ön ayak olan (X) kişiye çok çok teşekkürler. İşte gerçek Trabzonsporlu diye ben bu X adama derim. Sizi her zaman Trabzonspor’un arkasında görmek bizi gururlandırır. Teşekkür ediyor başarılar diliyorum. Bazı okurlarım bu (X) adamı çok merak edecekler ama çok insan da anında kim olduğunu anlayacaktır.

Vurmaya Devam.

Trabzonspor’un genç yöneticilerinden Gökhan Saral’a bir beyanatından dolayı çok büyük bir ceza kesildi. 6 ay hak mahrumiyeti 290 bin TL de para cezası verdiler. Yahu sizin hiç mi Allah korkunuz yok, vicdanınızda mı sızlamıyor. Diğer taraftan Fenerbahçe başkanına verilen cezaları anında yarı yarıya indiriyorsunuz ama bizimkini hemen onaylıyorsunuz. Geçen sezon hem sahada hem de yönetimsel bazda çok cezalar çektik, artık yeter. Bu seyircinin sabrını zorlamayın yoksa telafisi olmayacak durumlarla karşı karşıya kalırsınız, bizden hatırlatması.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com