Gazetelerde Hami’nin beyanatını okuyorum şok oluyorum. Tam anlamıyla bir fiyasko ve kendini kurtarmak için söylenen talihsiz söylemler. Sezon başı bu takım iyi çalıştırılmadı diyorsun ve Şota’yı suçluyorsun. Hami kardeşim biz uzayda mı yaşıyoruz da sezon başındaki tabloyu görmüyoruz. Bak sana hatırlatayım; senin sezon başı çalıştırılmamış dediğin Şota’nın döneminde bu takım ligde en iyi neticeleri almış ta ki Galatasaray maçına kadar müthiş bir performansla en iyi futbolu oynayarak gidiyordu. Ama bir kara gömlekli emek hırsızı (Cüneyt Çakır) çıkıp senin yenilmen için Galatasaray’ın da kurtuluşu için düğmeye basıyor bu da Trabzonspor’un ipinin çekilmesi için yapılan operasyonun başlangıcı oluyor. Bundan sonrasını tüm Türk futbol kamuoyu görüyor hem de biliyor. Bizi hakemler adeta kıyımdan geçiriyor her maçta (talihsiz) hakem hatalarını Trabzonspor yaşıyor ve bu duruma geliniyor. Sen de hatayı kendinde aramayıp geçmişteki arkadaşına ağabeyine yüklüyorsun, bu hareketlerin sevgini de alıp götürüyor ama sen bunu anlamıyorsun. Senin söyleyeceklerini ve yapacaklarını söyleyeyim güzel kardeşim;

1-) Trabzonspor sana teklif ettiği zaman “Ben Sadi Hoca’mla çalışmak istiyorum, O’nun tecrübelerinden yararlanmam hem Trabzonspor’a hem de bana daha çok fayda sağlar” demeliydin.

2-) Bunu yapmadın peki Sadi Hoca’dan takım kurmada niye yardım istemedin? O’na bu konuda danışsan senin için de Trabzonspor için de çok daha hayırlısı olurdu diyorum.

Sayın Başkan bu gibi hallerde olaya anında el koyman gerekir aksi halde bunun zararını Trabzonspor çeker. Benim söylediklerimden kimse alınmasın. Hami’yi seviyorum fakat Trabzonspor’u daha çok seviyorum.

Takımımızın daha fazla zarar görmemesi için herkesin görevini tam anlamıyla yapması lazım. Buna en çok riayet etmesi gerekenler ise profesyonellerdir. Çünkü bu işin kaymağını onlar yiyor. Trabzonspor’un başındaki hoca daha dikkatli ve akıllıca beyanatlar vermelidir. Gelelim kayıp geçen haftalardan sonraki Kayseri maçına. Bu maç bizim açımızdan çok önemliydi. Futbolcularımız da bu bilinçle oyuna başladılar ve ilk dakikalardan itibaren de gol aramaya başladık. Marin’le de birkaç pozisyona girdik. Fakat bunları değerlendiremedik. Kayserispor ilk yarıda bir geldi pir geldi misali 21.dakikada gelişen tek ataklarında penaltıyla buluştular. Fakat Bisesvar’ın kullandığı atışı Onur kurtardı. Bu kurtarış arkadaşlarına moral oldu ve arkasından da goller geldi. İkinci yarı Trabzonspor’un golle başlaması hiçtendi. Ancak Muhammet penaltıyı kaçırınca işler tamamen tersine döndü. Ve bu da Kayserispor’a moral oldu. Maçın devamı ise Onur’la Kayserispor arasında geçti adeta. 79.dakikada Zeki’nin serbest vuruşu Marin’e çarptı ve Onur’u kontropiyede bıraktı, kalemizde de gol oldu. İlk yarı müthiş oynayan Trabzonspor, ikinci yarının başında kaçan penaltıdan sonra tamamen demorolize oldu ve çok kötü oynadılar. Hami’ye soruyorum. Trabzonspor’un penaltıcısı Muhammet mi diye. Yoksa her topu eline alan mı atacak penaltıları. Trabzonspor’u ikinci yarıdaki futboluyla tanımak mümkün değil. Bir de şunu söylemek istiyorum. Muhammet bize ilaç olamaz. Kayserispor’u kutluyorum. İkinci yarı müthiş bir tempo yaptılar. Fakat gecenin yıldızı Onur’u geçemediler. Kolu kırılan Samba Sow’a geçmiş olsun diyor, onu en kısa zamanda sahalarda görmek istiyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com