28 Eylül 2016 Çarşamba 16:33
Hava Şartları Balıkçıkları Engelledi

Türkiye'nin farklı kentlerinden tekneleriyle Sinop'a gelen çok sayıda balıkçı, olumsuz hava koşulları nedeniyle denize açılamadı. 

Trabzon'dan Sinop'a gelen balıkçı Mustafa Kaya, yaptığı açıklamada, Karadeniz açıklarında başlayan şiddetli rüzgarın iki gündür devam ettiğini söyledi. 

Olumsuz hava koşulların avcılık yapılmasına müsaade etmediğini dile getiren Kaya, bu nedenle diğer balıkçılar gibi teknelerini iskeleye demirlediklerini belirtti.

Havaların ne zaman normale döneceğini bilmediklerini ifade eden Kaya, "Bir anlamda bizim için dinlenme oldu. Çünkü günlerdir denizde avcılık yapıyorduk. Özellikle palamut çok fazla olduğu için yorulmuştuk. Şimdi hem dinleniyor hem de yıpranan ağlarımız varsa onları onarıyoruz. Teknelerimizin motorlarını gözden geçiriyoruz. Hava şartları uygun olursa yeniden denize açılacağız. İnşallah yarın yine denize açılır ve bol miktarda palamut avlamaya devam ederiz." diye konuştu.

Kaya, sezonun kendileri açısından iyi geçtiğini vurgulayarak, "Havalar soğudukça palamut daha bol olacak. Zaten şu dönemde görüldüğü gibi palamut avcılığı çok yoğun geçiyor ama biz daha da bollaşacağını umut ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Son Güncelleme: 28.09.2016 18:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com