“Herkes kendi derdini IŞİD’in üzerinden takip ediyor. Dünyaya IŞİD’e karşı mücadele ediyoruz diyor, aslında kendi amacını gerçekleştirmeye çalışıyor. PYD Türkiye’nin güneyindeki Suriye sınırında kantonları birleştirmeye yöneliyor. Bunun için de Kürt olmayan Arap köylerini göç etmeye mecbur ediyor, nüfus yapısını değiştiriyor, orada kendi oyununu oynuyor. Yani IŞİD’e karşı PYD’nin bir mücadele vermesi söz konusu değil.”

***

“Suriye’de otorite yok. Ona ikame olarak başvurulabilecek bir başka otoritenin de ortaya çıkmasına izin verilmiyor. Nedir o otorite; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin böyle bir tablo çıktığında müdahale etmesi ve bölgeyi belli kuralların işlediği bir noktaya çekmesi beklenir. Dünyanın her yerinde bu var, Kıbrıs’ta da vardı, Afrika da vardı, her yerde olur. Burada olmuyor. Niye olmuyor? Çünkü Rusya, bu kargaşayı kendi amaçları için değerlendirmek istiyor. Bu konuda kendisine davetiye gönderecek Beşar Esad’ı muhatap da bulmuştur. Ve şimdi bunu kullanarak bölgede kendi siyasi amaçlarına göre her türlü askeri faaliyeti sürdürüyor. Bu şansa sahip olan bir başka ülke yok.

***

‘’YPG’nin bombalanmasına ilişkin, Azez-Halep hattını açık tutmak için, Türkiye’nin bombalama hakkı vardır. Bu hattı açık tutmak için bombalanmasını doğru buluyorum. Şu anlık bu bombalamaların etkili olduğu anlaşılıyor.’’

***

“Halep Sünni İslam kentidir. Bu kenti Rusya’nın, Esad’ın himayesine teslim etmek üzerine bir politikayı çok ciddi sorgulamak lazım.”

*** 

Bunları ben değil, eski CHP’nin eski Genel Başkanı, Deniz Baykal söylüyor.

*** 

Yeni CHP’yi soracak olursan muhterem,

Hala dış politikada at gözlüğü takarak,

PYD’ye cici çocuk muamelesi yapmakla meşgul…

Bu yüzden yeni CHP, eskisinin yanında, curcuna senfonisi olarak kalıyor.

Ne söyleyeni var, ne de dinleyeni…

***

BRAVO BAHAR AYVAZOĞLU!
Seversin, sevmezsin…

Desteklersin, desteklemezsin…

Ancak AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu’nun gündeme ilişkin tespitlerine, ‘Maval okuyor’ diyemezsin.

***

Net ve anlaşılabilir bir dil,

Ve seviyeli bir üslup kullanıyor.

Nokta atışları da cabası…

***

İlkhaber’e verdiği röportajda, “Devlet, devlet olmanın gereğini yaptığı için katil olarak sorgulanacaksa, ben de bunu diyenlerin memleket sevgisini tartışma hakkı elde ederim” demiş.

Ne de güzel söylemiş.

Demirtaş ve Yüksekdağ ikilisi, bu sözü çerçeve yapıp, partinin odalarına asmalı.

Olur ya!

Belki okudukça, dank eder…

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com