Kötü bir ilk yarı geçirdi Trabzonspor.

Başta ben olmak üzere bir kesimin çok önemsediği Scout sisteminin çöküşüne şahit olduk. Öyle ki; kurulan yeni takım ligin dibine demir attı. Sezon başı yapılan transferleri heyecanla takip eden taraftarlar, KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) bildirimlerini gol edasıyla karşılamıştı.

Hepimiz o gollerin aslında ofsayt olduğunu çok geç anladık.

İkinci yarıda çıkış hedefleyen yönetim, ilk olarak Scout ekibini dağıttı ve yıldız transferlerin peşine düştü. İçinde bulunduğumuz ara transfer dönemindeki görüntü sezon başını aratmıyor. Yine heyecanla transferleri bekleyip, adrenalin pompalıyoruz. Maçlardan daha çok zevk aldığımız bu dönem, 7’den 70’e analiz yaptığımız, sadece transferi konuştuğumuz, futbolun bütün heyecanını sıkıştırdığımız bir süreç oldu.

Peki ya sonra?

Sonrası malum...

Aynı heyecan maçlara yansımıyor. 20 binlik statta 5 bin kişi maç izliyor. Taraftar desteğinden yoksun Trabzonspor ise 90 dakika sahada oyalanıp, çıkıp gidiyor!

Şimdi durum daha da vahim hal aldı.

41 bin kapasiteli Akyazı Stadı nihayet açıldı. Her süreci heyecanla beklenen, ne zaman açılacağı sürekli sorulan, adeta yeni transfer havası verilen statta ilk maç, bir bilemedin iki hafta sonra oynanacak.

20 bin kişilik Avni Aker’i doldurmayan veya dolduramayan Bordo-Mavili taraftarlar, Trabzonspor’un bu yeni evine ne kadar rağbet gösterecekler merak ediyoruz.

Geçmiş tecrübeler, Akyazı’nın tribünlerinin dolmayacağını çok net ortaya koyuyor. Umarım yanılırım. Çünkü biz sadece almayı seviyoruz sanki. Futbolcu almayı, stat almayı, teknik adam almayı vs.

Peki, neden istiyoruz bunları tadını çıkarmayacaksak?

Bilen beri gelsin.

Kısacası, varoluşundan bu tarafa başarılarındaki en büyük pay sahibi taraftar olan Trabzonspor’a, ne kadar alım yaparsanız yapın ruh alamazsınız.

O ruhu verecek olan da taraftardır.

O ruh ki geçmişte Avni Aker’in tribünlerinde doğdu ve bunu Akyazı’ya taşımak da yine taraftarın elindedir.

Avni Aker ruhuyla Akyazı’nın tıklım tıklım dolması temennisiyle…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com