Anadolu’da ve bu coğrafyada kurmuş olduğumuz devletler ve imparatorlukların hiçbiri başkaların lütfüyle olmadı. Her bir devletimizin kuruluş hikâyesi, yıkılmış bir devletin bütün çöküntü ve facialarının hikâyesini de barındırmıştır. Her yıkılış yeni dirilişlerin başlangıcını oluşturmuştur. Her birinin farklı farklı hikâyesi, aynı zamanda milletin aynı ve ortak kaderini de meydana getirmiştir.

Milletimizi oluşturan her bir birey, bilinçaltında ve genlerinde yüzyıllardır iyi ve kötü hatıralarla yoğrulmuş büyük başarı ve facialarla harmanlanmış ortak geçmişi taşımaktadır. Bizim tarihimiz, sadece kahramanlarımızın tarihi değil, içimizdeki gafillerin ve hainlerinde tarihidir aynı zamanda. Bugün yaşadıklarımız ve şahit olduğumuz birçok oluşum, her devirde başka bedenlerde ve başka formlarda hep olagelmiştir.

En son diyeceğimi baştan söyleyeyim; diyeceğim odur ki, bir grup sefil insanın aydınlar bildirisi adıyla yayına sundukları nefret bildirisi hiç ama hiç kimsenin moralini bozmasın. Bu ülke her zaman içinde kendi düşmanları ile var olagelmiştir. Onlar olacak ki silkinip kendimize gelelim. Onlar ve onların soysuz ata babaları her zaman bu millet için uyanma ve dirilişe vesile olagelmişlerdir. Bu güruh, bir bakıma milletin aşılanması için gerekli mikrobik yapılardır. Bu mikroplar ara sıra ortaya çıkmazsa, milletimizin bünyesi uyuşur, tembelleşir. Yine bu güruh ara sıra ortaya çıkıp kafa çıkarmazsa, onların fikri ve cismi hallerini unutabiliriz. Bunların zihniyet ve tıynetleri bizlere almamız gereken ders olarak kabul edilmelidir. Gürültüleri çok çıkabilir, arkalarında şu, bu iç ve dış büyük güçler olabilir ve sayıları binlerle ifade edilse de, milletimizi oluşturan milyonların yanında sıfır hükmündedirler.

Yaşadığımız ve şahit olduğumuz bu günler, coğrafyamızın yeniden şekillendiği tarihi bir dönemdir. Bu günler, millet ve devlet olarak çok ama çok dikkatli ve uyanık olmamızı gerektirmektedir. Şu anda şer güçlerinin kaşıdıkları ve olmasını istedikleri Kürt kalkışması an itibarı ile boşa çıkartılmıştır. Kürtlerin kahır ekseriyeti büyük ve hain oyunun farkına varmıştır.

Tuzak sahipleri, çok daha farklı oluşumlarla yeniden ve bıkmadan üzerimize geleceklerdir. Kaşıyacakları konu ve iç ortak bulmakta zorlanmayacaklardır. Büyük ihtimalle gelecekte kurgulayacakları isyan alevi yurttaşlarımız üzerinden olacaktır. Şu anda bunun işaretleri THKP-C adlı terör örgütü üzerinden verilmektedir. Bu konuda en çok dikkatli olması gereken kurumlardan bir tanesi de CHP’dir. Mademki bu parti büyük oranda Alevi partisi görünümüne büründürülmüştür. Bu görüntünün oluşmasına vesile olanlar, Kılıçdaroğlu başta olmak üzere herkesin bu konuda çık ama çok dikkatli olması gerekmektedir. CHP’yi yönetenler bu tarihi sorumluluğun farkında olmalılar.

Diğer taraftan, hükümet tarafından yürütülen ve oldukça mesafe alınan Alevi kardeşlerimizin devletten talepleri, hiçbir ama ve fakat’a meydan vermeden zaman geçirilmeden karşılanmalıdır. Her halimizle yekvücut olmalıyız. Yeni yüzyılın coğrafyamıza sunduğu büyük zorluklar ve büyük facialar, aynı zamanda büyük fırsatlar ve büyük oluşumların da sebebi olacaktır. Yurt içindeki ve Kuzey Irak’taki Kürt kardeşlerimizle, bütün geçmiş yaşananlara rağmen oluşturacağımız ortak gelecek bilincimiz, ülkemizde yaşayan bütün vatandaşlarımızı da kapsamına alarak şekillenmelidir. Büyük devletler, imparatorluklar kuran bu millet, mademki dünya yeniden şekilleniyor, zamanı geldiğinde gerekli ve doğru hamleyi de yapacaktır. Geleceğimiz, geçmişimizdeki temellerin üzerinde şekillenmiş duruyor.

Yeter ki ne istediğimizi bilelim, boş insan ve boş işlerle zaman ve enerjimizi kaybetmeyelim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.